• Informacje na temat:

  mistrzostwa świata polska w śiatkówkę

Artykuły na temat: mistrzostwa świata polska w śiatkówkę
 • 10 najlepiej zarabiających siatkarzy świata

  Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn, które odbyły się właśnie w Polsce, to dobra okazja, aby przyjrzeć się wynagrodzeniom najlepszych zawodników. A są to niemałe sumy - trzech spośród nich zarabia powyżej miliona dolarów rocznie.

 • Drużyna za miliard

  Fenomen Roberta Lewandowskiego i całej reprezentacji futbolowej trenera Adama Nawałki nie mieści się już wyłącznie w ramach sportowych. Mamy do czynienia ze zjawiskiem popkulturowym, za którym idą coraz większe pieniądze. Według ekspertów wartość marketingowa pierwszej jedenastki zbliżyła się już do 1 mld złotych.

 • Czy media też zasłużyły na medal?

  W ostatnią niedzielę niemal 10 milionów osób oklaskiwało zwycięstwo naszej reprezentacji w mistrzostwach świata w siatkówce mężczyzn. Radość z możliwości zobaczenia finału rozgrywek na otwartej antenie telewizyjnej była jednogłośna. Nasi siatkarze na medal zasłużyli. Ale czy to samo możemy powiedzieć o naszych mediach, które miały dla nas relacjonować to wydarzenie?

 • Jesteśmy mistrzem świata. W organizowaniu imprez

  Ledwie pożegnaliśmy się z igrzyskami olimpijskimi w Krakowie, a na horyzoncie pojawiło się kolejne wyzwanie: światowy zjazd harcerzy. Przewidywany koszt: 270 mln zł.

 • W niedzielę ten mecz obejrzy w telewizji 115 mln widzów

  Nawet 115 mln widzów obejrzy w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu telewizyjną relację z Super Bowl, czyli finału rozgrywek ligi futbolu amerykańskiego NFL. To niemal dziesięciokrotnie więcej widzów niż podczas emisji wydarzeń związanych z piłką nożną i siatkówką. Koszt emisji półminutowego spotu reklamowego w trakcie wydarzenia w tym roku sięgnie 4,5 mln dolarów.

 • Pieniądze w grze

  Finały mistrzostw Europy w piłce nożnej to bez wątpienia sportowe święto dla kibiców i państw organizujących imprezę. Dla UEFA to biznesowe żniwa. Średnio mecze w finałach Euro przyciągają przed telewizory ponad 150 mln kibiców, a spotkania ostatniej fazy nawet dwa razy więcej.

 • Powstaje dach hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim

  Trwają prace przy zadaszeniu powstającej w Tomaszowie Mazowieckim pierwszej w Polsce krytej hali lodowej m.in. do łyżwiarstwa szybkiego. "Jestem przekonany, że polscy łyżwiarze będą przygotowywali się w niej do przyszłorocznych igrzysk" - powiedział PAP prezydent miasta Marcin Witko.

 • Nadchodzi era ściśle sprofilowanych kanałów sportowych?

  Jak wynika z informacji press.pl, jeszcze w sierpniu 2016 roku nadawanie rozpocząć ma kanał Polsatu prezentujący sporty walki. Informacja zaskakuje, bo mamy przecież na rynku FightKlub HD i FightBox HD. Możemy więc być świadkami nowego trendu. Po latach kanałów sportowych ze wszystkim i niczym, często z niszowymi ligami, nadawcy mogą zmienić taktykę - postawić na ściśle sprofilowane treści. Na świecie to nie nowość. Czy kanały z konkretnymi dyscyplinami przyjmą się zatem w Polsce?

 • Stworzona na początku 2017 roku koncepcja marketingowa Grupy Energa w dużej mierze dotyczy wspierania sportu dzieci i młodzieży. Daniel Obajtek, prezes zarządu Energi zapowiadał współpracę w tym zakresie ze słupskimi działaczami sportowymi jeszcze w maju. Dzisiaj, dotrzymując obietnicy podpisał umowy z czterema klubami: Gryf Słupsk, SKB Czarni, TPS Czarni Słupsk i STK CZARNI.

 • Sport to widzowie i pieniądze

  Tylko transmisje sportowe są odporne na zmniejszanie się liczby odbiorców największych kanałów. To, że przełączamy się na nie coraz rzadziej, widać po wynikach serialu "M jak miłość".