• Informacje na temat:

  młody rolnik 2014

Artykuły na temat: młody rolnik 2014
 • Płaca minimalna w Niemczech: Kto skorzysta na zmianach?

  .... Stawkę równą wprowadzonej minimalnej płacy fryzjerzy w Niemczech otrzymywać będą od początku sierpnia przyszłego roku. Więcej zarobią również sprzątaczki na wschodzie Niemiec. Do końca 2014 roku(...) przypadku do końca 2014 roku wynagrodzenie za godzinę pracy wynosić będzie 8 euro. Na wyższe wynagrodzenie będą mogli liczyć pracownicy pralni. Do końca września 2014 roku obowiązuje dla nich minimum...

 • ARiMR przyjmuje już wnioski na modernizację gospodarstw rolnych

  Nawet 900 tys. zł można otrzymać na inwestycje związane z produkcją mleka i chowem prosiąt. Od czwartku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie takiego wsparcia.

 • Praca dla replikanta

  ...kampanii reklamowych chipsów ziemniaczanych. Proszę sobie wyobrazić, że za 10-20 lat większość tych ludzi może spotkać to samo co rolników, którzy kiedyś stanowili 75 proc. populacji Stanów Zjednoczonych(...) - dorożkarzy, hodowców koni, kołodziejów, kowali, rolników, uprawców owsa - jednocześnie dał pracę milionom innych - pracownikom fabryk, serwisów, budowniczym dróg i autostrad, hotelarzom, handlowcom...

 • Będzie unijna premia dla młodych rolników

  Komisja Europejska zaakceptowała przesunięcie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla młodych rolników, dzięki czemu pomoc "na start" będzie mogło dostać kolejnych 2900 młodych rolników - poinformował resort rolnictwa.

 • Premia dla rolników - 718 mln euro w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

  718 mln euro na premie dla młodych rolników przeznaczy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W odróżnieniu od starego PROW-u, wsparcie otrzymają jednak tylko ci, którzy już rozpoczęli urządzanie gospodarstwa rolnego.

 • Tylko do dzisiaj, 20 marca, można ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" m.in. na zakup maszyn rolniczych. Do 15 marca do Agencji wpłynęło ok. 5,2 tys. wniosków na kwotę blisko 1 mld zł.

 • Z murawy na fotel prezesa, czyli polscy piłkarze w świecie biznesu

  Reprezentanci Polski w piłce nożnej zarabiają ogromne pieniądze - o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak kariera sportowa często jest jak błysk flesza. W jednej chwili rozbłyska, aby równie szybko zgasnąć. Młodzi sportowcy coraz lepiej to wiedzą, dlatego... inwestują. Zobacz, kto z polskich sportowców odkrył w sobie smykałkę do biznesu i jak mu idzie.

 • 19 października zaczyna się nabór wniosków na modernizację gospodarstw

  Od 19 października do 17 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski na modernizację gospodarstw rolnych od producentów prosiąt, mleka i bydła mięsnego - ogłosiła Agencja na stronie internetowej.

 • Polska wieś nie chciała do Unii. Teraz dostaje 8,6 mld euro

  Komisja Europejska zaakceptowała w piątek polski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dzięki któremu na polską wieś trafi 8,6 mld euro z kasy UE. Polska jest jednym z trzech krajów, które jako pierwsze zakończyły negocjacje w tej sprawie.

 • Raport GUS: Choć sytuacja materialna gospodarstw domowych się poprawia, wciąż wielu Polaków żyje w ubóstwie

  Jaki był zasięg ubóstwa ekonomicznego w Polsce w 2014 r.? Czy nastąpiły zmiany w porównaniu z rokiem 2013? Z analiz Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że wciąż spora grupa rodaków żyje w biedzie.