• Informacje na temat:

  mobbing w szkole

Artykuły na temat: mobbing w szkole
 • ...na mobbing w szkole. W lipcu 2013 r. złożyłam pozew w Rejonowym Sądzie Pracy o dyskryminację, nierówne traktowanie i zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu, ponieważ znów przebywałam na leczeniu(...) Kiedy w 1993 r. rozpoczęłam pracę w Szkole Podstawowej nr 10 byłam bardzo zadowolona. Zaczęłam jako referent, ale już rok później powierzono mi...

 • "Wnuki niańczyć, a nie etat blokować". Uszczęśliwiani emeryturami na siłę

  Rząd planuje premie dla osób, które zdecydują się na dalszą pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie emeryci, którzy wcale nie marzą o zakończeniu zawodowej kariery. I seniorzy, którzy chcą zacząć ją w nowej branży.

 • Izolacja pracownika to nie mobbing

  Podwładny, który czuje się wyobcowany wśród kolegów, nie padł ofiarą mobbingu, jeśli nagannym zachowaniem sam się do tego przyczynił. Pracodawca w takim wypadku nie odpowiada za jego alienację.

 • Mobbing w szkole

  Na jednym z forów poświęconych mobbingowi, jeden z internautów opisał historię swojej 8-letniej córki, która z powodu stresu, jaki przechodziła przez jedną z nauczycielek, zaczęła tracić włosy.

 • Toksyczne miejsca pracy. Mobbing w polskich firmach to codzienność

  ...pracodawców przygotował rekomendacje zmian w prawie i zawnioskował m.in. o to, by do szkoleń bhp włączyć szkolenia z tego, czym jest i jak zwalczać mobbing oraz inne niepożądane zachowania psychologiczne. Nikt(...) bardzo były przekonane, że będziemy je oszukiwać, że wprowadziły nam zasady jak z korporacji. Podbijanie kart pracy, programy śledzące w komputerach, na każdym kroku raporty. Może to nie mobbing, lecz...

 • Izolacja pracownika to nie mobbing

  Podwładny, który czuje się wyobcowany wśród kolegów, nie padł ofiarą mobbingu, jeśli nagannym zachowaniem sam się do tego przyczynił. Pracodawca w takim wypadku nie odpowiada za jego alienację.

 • Sprawdź, czy możesz paść ofiarą mobbingu

  Zdaniem psycholog biznesu Iwony Golonko ofiarami mobbingu zostają częściej osoby o zaburzonym poczuciu własnej wartości, którym trudno jest asertywnie postawić granice drugiej osobie. Jednocześnie mobbing i dyskryminacja w pracy stają się zjawiskami coraz bardziej powszechnymi. W 2017 roku przed polskimi sądami toczyło się prawie 2,5 tysiąca postępowań o odszkodowanie z tytułu dyskryminacji lub...

 • Uwaga, mobbing groźny?

  Mobbing jest zjawiskiem powszechnym, groźnym dla gospodarki, pracodawcy i pracowników, ale możliwym do wyeliminowania lub ograniczenia w polskich firmach - jak wynika z przebiegu konferencji zorganizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich poświęconej temu zjawisku.

 • Państwowa Inspekcja Pracy: W firmach nie musi być molestowania i mobbingu

  Jakie mogą być działania Inspekcji Pracy w sprawach dotyczących mobbingu i molestowania?

 • Przemoc psychiczna w pracy

  Uporczywe i długotrwałe nękanie, zastraszanie, ośmieszanie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu - to tylko niektóre objawy mobbingu.