• Informacje na temat:

  moc bierna

Artykuły na temat: moc bierna
 • Dwa miliony biernych zawodowo Polaków nadzieją dla rynku pracy

  Andrzej Kubisiak z Work Service. Kim są i jak im pomóc? Statystyczna osoba bierna zawodowo w Polsce jest kobietą,  podstawowym wykształceniem, która mieszka w mieście. Jednak wiele mówiąca jest...

 • Fiskus cię sprawdza? Działaj - nie możesz pozostać bierny

  Kiedy fiskus wszczyna w naszej sprawie postępowanie podatkowe, nie musimy pozostawać bierni. Podatnik ma prawo przedstawić własne dowody. Organ podatkowy z kolei nie uwzględni tylko tych, które będą powielały wykazane już tezy.

 • Malejące bezrobocie, czyli fikcja silnego rynku pracy w Polsce

  Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce przeszacowuje faktyczny stan rynku pracy. Wzrost zatrudnienia, o wiele istotniejszy wskaźnik, poprawia się tylko wśród ludzi z wyższym wykształceniem. Jeśli dodamy, że polskie społeczeństwo się starzeje i obniżył się próg emerytalny, bieżące negatywne trendy mogą się pogłębiać - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Szwajcarzy pozostali bierni - SNB podczas zakończonego dzisiaj posiedzenia nie zdecydował się na żaden ruch. Stwierdzono jednak, że Bank Szwajcarii jest gotowy do działań, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Czy będzie to w marcu, kiedy ECB może ogłosić decyzję ws. programu QE?

 • Elżbieta Rafalska: Program 500 plus nie powoduje dezaktywizacji kobiet

  ​Program 500 plus nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet, dane tego nie potwierdzają - przekonywała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że każdego miesiąca, w stosunku rok do roku, rodzi się więcej dzieci; w pierwszym kwartale tego roku urodziło się ich 100 tys.

 • Czy rzeczywiście warto kontrolować pracę urzędników?

  Inwestor, który musi czekać bardzo długi czas na uzyskanie decyzji administracyjnej nie jest w praktyce pozbawiony narzędzi, by wywrzeć nacisk na zwlekających urzędników. Jeśli już natkniemy się na opieszałego urzędnika nie wolno biernie pobłażać jego niekompetencji. Jak zatem skutecznie kontrolować pracę urzędników?

 • Rynek pracy: Drastyczna zmiana w sposobach rekrutacji

  Specjaliści stwierdzają, że rynek pracy staje się w coraz większym stopniu rynkiem kandydata. To bardzo korzystna sytuacja dla pracowników, jednak i duże wyzwanie dla firm. Stąd konieczność zmian w sposobie rekrutacji i tworzenia nowych schematów budowania kadr.

 • MERCOR SA, wiodąca spółka z Grupy Mercor, jednego z liderów europejskiego rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,12 mln zł z Ministerstwa Rozwoju na rozbudowę infrastruktury badawczo-rozwojowej w pionie wentylacji pożarowej spółki. Projekt Mercor został wybrany w ramach działania 2.1 "Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przewidywany termin realizacji projektu to 31 grudnia 2018 r.

 • Co czwarty pacjent z chorobą przewlekłą nie pracuje zawodowo. Koszty ponosi nie tylko służba zdrowia

  .... - Najlepiej, aby była to instytucja umocowana przy ministrze zdrowia, ponieważ to on odpowiada za stan zdrowia populacji. Ministerstwo Zdrowia ma już doświadczenia we współpracy międzyresortowej, ale w tym wypadku prace powinny być koordynowane międzyresortowo z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rozwoju oraz Ministerstwem Pracy. Jeżeli chodzi o pomoc socjalną - również z konwentem samorządu, a więc...

 • Grupa "MERCOR" SA (dalej: "Grupa" lub "Grupa MERCOR"), należąca do grona liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, po I kwartale roku obrotowego 2017/2018 (1.04.2017 - 30.06.2017) wypracowała przychody z działalności kontynuowanej w wysokości 76,3 mln zł wobec 60,7 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 26 proc.