• Informacje na temat:

  moc bierna

Artykuły na temat: moc bierna
 • Dwa miliony biernych zawodowo Polaków nadzieją dla rynku pracy

  Andrzej Kubisiak z Work Service. Kim są i jak im pomóc? Statystyczna osoba bierna zawodowo w Polsce jest kobietą,  podstawowym wykształceniem, która mieszka w mieście. Jednak wiele mówiąca jest...

 • Fiskus cię sprawdza? Działaj - nie możesz pozostać bierny

  Kiedy fiskus wszczyna w naszej sprawie postępowanie podatkowe, nie musimy pozostawać bierni. Podatnik ma prawo przedstawić własne dowody. Organ podatkowy z kolei nie uwzględni tylko tych, które będą powielały wykazane już tezy.

 • W polskich firmach dominuje zarządzanie nakazowe

  ​Pracownicy w Polsce nie mają realnego wpływu na działalność swoich firm. Przeważnie są tylko biernymi wykonawcami poleceń przełożonych, którym często wydaje się, że zawsze wiedzą wszystko najlepiej. Tymczasem nierzadko to właśnie pracownicy są bliżej problemów, którym musi stawiać czoła firma, i to oni wiedzą, co warto w niej zmienić.

 • Szwajcarzy pozostali bierni - SNB podczas zakończonego dzisiaj posiedzenia nie zdecydował się na żaden ruch. Stwierdzono jednak, że Bank Szwajcarii jest gotowy do działań, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Czy będzie to w marcu, kiedy ECB może ogłosić decyzję ws. programu QE?

 • Kobiety liczą na elastyczny czas pracy

  Obowiązki rodzinne sprawiają, że Polki pozostają nieaktywne zawodowo. Sytuację mógłby zmienić częściej stosowany elastyczny czas pracy – wynika z nowego raportu Deloitte „Ukryty potencjał polskiego rynku pracy. Kobiety nieaktywne zawodowo”.

 • Masz problem ze spłatą kredytu mieszkaniowego? Cenne rady

  Osoby, które znalazły się na finansowym zakręcie i nie mogą wywiązać się z zobowiązania na pewno nie powinny pozostać bierne i czekać na rozwój wydarzeń. Pierwsza i podstawowa sprawa - największym błędem jest próba zaciągnięcia kredytu/wzięcia pożyczki na spłatę wcześniejszego.

 • Malejące bezrobocie, czyli fikcja silnego rynku pracy w Polsce

  Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce przeszacowuje faktyczny stan rynku pracy. Wzrost zatrudnienia, o wiele istotniejszy wskaźnik, poprawia się tylko wśród ludzi z wyższym wykształceniem. Jeśli dodamy, że polskie społeczeństwo się starzeje i obniżył się próg emerytalny, bieżące negatywne trendy mogą się pogłębiać - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Czy rzeczywiście warto kontrolować pracę urzędników?

  Inwestor, który musi czekać bardzo długi czas na uzyskanie decyzji administracyjnej nie jest w praktyce pozbawiony narzędzi, by wywrzeć nacisk na zwlekających urzędników. Jeśli już natkniemy się na opieszałego urzędnika nie wolno biernie pobłażać jego niekompetencji. Jak zatem skutecznie kontrolować pracę urzędników?

 • 500 plus skłania do bierności? Podatek nawet 85 proc.

  Program Rodzina 500 plus jednak skłania do mniejszej aktywności zawodowej? W porównaniu do danych sprzed roku spada zatrudnienie wśród młodych kobiet, i to mimo bardzo dobrej koniunktury w krajowej gospodarce. Czy to efekt pułapki bierności, która zniechęca do podejmowania płatnego zajęcia? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • MERCOR SA, wiodąca spółka z Grupy Mercor, jednego z liderów europejskiego rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,12 mln zł z Ministerstwa Rozwoju na rozbudowę infrastruktury badawczo-rozwojowej w pionie wentylacji pożarowej spółki. Projekt Mercor został wybrany w ramach działania 2.1 "Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przewidywany termin realizacji projektu to 31 grudnia 2018 r.