• Informacje na temat:

  modernizacja gospodarstw rolnych nabór 2010

Artykuły na temat: modernizacja gospodarstw rolnych nabór 2010
 • Na wsi powstało 34 tys. nowych miejsc pracy dzięki funduszom UE

  ...ok. 4,45 mld zł. Do tej pory Agencja przeprowadziła trzy nabory wniosków o przyznanie takiej pomocy (w 2009 r., 2010 r. i 2011 r.). Łącznie Agencja przyjęła ponad 31 tys. wniosków, w których(...) przerabiającego produkty rolne, np. produkcja dżemów w gospodarstwie agroturystycznym. W ramach czterech naborów, przeprowadzonych w latach 2008-2011, Agencja przyjęła 29 tys. wniosków, w których beneficjenci...

 • MRiRW: Dodatkowe 60 mln euro dla młodych rolników

  Kolejne 60 mln euro niewykorzystanych środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 trafi do młodych rolników - zapowiedział minister rolnictwa Marek Sawicki. Oznacza to, że w sumie pieniądze dostanie ponad 34,5 tys. rolników.

 • Czwarty nabór wniosków o pomoc!

  Od 18 lipca do 29 sierpnia 2011 r. rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na przywrócenie potencjału produkcji gospodarstw rolnych, zniszczonego w wyniku wystąpienia szkody spowodowanej przez co najmniej jedno z wymienionych zdarzeń losowych: przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, suszę, powódź, deszcz nawalny, huragan, grad, obsunięcie się ziemi, lawiny i uderzenie pioruna.

 • Dodatkowe 3 mln zł na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczy dodatkowo 3 mln zł na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału, które zostaną udzielone jeszcze w tym roku - poinformowała ARiMR.

 • Premie dla młodych rolników może dostać 6,5 tys. osób

  Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej zaapelował do młodych rolników, aby składali wnioski o premie w ramach działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom". Do podziału jest 500 mln zł. Nabór wniosków ruszy 26 kwietnia.

 • 1013 zł + 676 zł kusi wielu

  Przez pierwsze dwa dni naboru wniosków o renty strukturalne rolnicy złożyli do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 5 611 wniosków. Agencja szacuje, że renty będzie mogło otrzymać ok. 6 tys. osób.

 • Uwaga: 120 bezzwrotnych milionów złotych dla młodych rolników

  Bezzwrotna premia finansowa dla młodych rolników ma ich zachęcać do podejmowania samodzielnej działalności rolniczej. Tym samym ma przyczyniać się do przyspieszenia zmian w strukturze agrarnej gospodarstw rolnych i do zwiększenia konkurencyjności rolnictwa.

 • Musisz mieć stratę min. 30 proc.

  W przyszłym tygodniu ruszy nabór wniosków o pomoc unijną na wznowienie produkcji przez rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe - poinformował podczas targów Polagra w Poznaniu minister rolnictwa Marek Sawicki.

 • ARiMR: Będą pieniądze na dodatkowy biznes

  Od 27 września br. będzie nabór wniosków dla rolników, którzy chcą prowadzić dodatkową działalność na wsi. W pierwszej kolejności ARiMR będzie przyjmowała wnioski od osób zainteresowanych uruchomieniem biogazowni.

 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała rolnikom w grudniu 2010 r. 4 mld 200 mln zł dopłat bezpośrednich. Pieniądze trafiły do 550 tys. osób, czyli do ok. 40 proc. uprawnionych.