• Informacje na temat:

  modernizacja stacji paliw termin

Artykuły na temat: modernizacja stacji paliw termin
 • Projekt ustawy proponuje regulacje, których celem będzie stymulowanie rozwoju elektromobilności w Polsce oraz zastosowanie w transporcie paliw alternatywnych, czyli głównie gazu ziemnego: skroplonego (LNG) i sprężonego (CNG) oraz energii elektrycznej.

 • Stal pod ciśnieniem

  Efektywność, rynek i konkurencja, ale przede wszystkim wymagania środowiskowe - oto główne bodźce inwestycji w polskim hutnictwie. Ekologiczne normy wyprzedzają jednak postęp technologiczny.

 • Paliwo dodatkiem do hot dogów. Stacje paliwowe czeka trudny rok

  To będzie kolejny trudny rok dla stacji benzynowych. Mimo spadających cen paliw, które oznaczają, że stacje nie będą musiały przynajmniej ciąć swoich marż, by utrzymać klientów. Tym bardziej, że - zdaniem ekspertów branży - marże i tak są zbyt niskie. Na sprzedaży samego paliwa przedsiębiorcy nie zarabiają wiele, więc coraz częściej staje się ono dodatkiem do sprzedaży hot-dogów czy kawy

 • Pupacz: Połowa stacji zniknie z małych miast

  Kończy się okres przejściowy dla stacji benzynowych. Od nowego roku wszystkie powinny być wyposażone w dodatkowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa. - Prace związane są z wymianą lub modernizacją zbiorników oraz doposażeniem w instrumenty prowadzące monitoring - wyjaśnia Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych. Szacuje się, że z rynku może zniknąć 300 małych stacji, których

 • Ministerstwo Gospodarki rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów uderzających w małe stacje benzynowe

  Do dziś Ministerstwo Gospodarki pyta właścicieli i operatorów stacji paliw, czy zmodernizowali zbiorniki zgodnie z przepisami, które wejdą w życie w styczniu 2013 roku. Od wyników ankiety zależy, czy resort podejmie decyzję o przesunięciu terminu wejścia w życie nowego rozporządzenia. Wiadomo, że zmian wciąż nie wprowadziło jeszcze kilkaset stacji.

 • Kierowco, tam już nie zatankujesz!

  Ukraińscy urzędnicy po raz kolejny przenieśli termin uruchomienia produkcji paliwa odpowiadającego normom europejskim. Z punktu widzenia władz to opóźnienie wspiera ukraiński budżet. Eksperci z kolei dostrzegają działania lobby krajowej branży rafineryjnej, która zarabia na obecnych technologiach i nie chce podjąć nowych inwestycji.

 • Dzisiaj mija termin zgłaszania propozycji inwestycji, które będą mogły być realizowane w oparciu o uproszczone procedury zawarte w ustawie o przygotowaniu Euro 2012. Na podstawie zgłoszeń powstanie rozporządzenie Rady Ministrów z listą przedsięwzięć niezbędnych dla przeprowadzenia Mistrzostw.

 • W dniu 22 stycznia 2010 roku, Zarząd Spółki TESGAS S.A. (Emitent) powziął informację o podpisaniu przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM...

 • Zarząd Spółki TESGAS S.A. informuje, że w dniu 31 sierpnia 2009 r. Emitent (Wykonawca) podpisał umowę z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM...

 • Według większości analityków cena akcji Polskiego Koncernu Naftowego Orlen oferowanych w drugiej transzy będzie niższa od aktualnej wyceny giełdowej płockiej spółki. Obserwatorzy są zdania, że powinna być wyższa od ustalonej podczas pierwszej oferty, kiedy resort skarbu zdecydował się na 19,50 zł.