• Informacje na temat:

  moja emerytura

Artykuły na temat: moja emerytura
 • Emerytura to dla wielu z nas odległa perspektywa, o której na razie staramy się nie myśleć. Jednak wizja bankructwa polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, niski przyrost naturalny i masowa(...) państwo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie liczy. Moja matka pracowała zawodowo całe życie, a dostaje śmieszne pieniądze. Wystarczają tylko na podstawowe opłaty, więc muszę jej pomagać. Syn gra na...

 • Główny ekonomista ZUS: Emerytura obywatelska? To będzie skok na kasę z budżetu państwa

  Im więcej osób będzie miało wizję niskich świadczeń, tym więcej będzie zainteresowanych rozmontowaniem systemu ubezpieczeniowego. Dla zwolenników emerytury obywatelskiej to jest szansa na skok na kasę z budżetu państwa, czytaj - z kieszeni pozostałych obywateli - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Paweł Wojciechowski, główny ekonomista ZUS, b. minister finansów i podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

 • Na emeryturze jestem od 2 lat. Ostatnio znalazłam dokumenty poświadczające moje zarobki w jednym z nieistniejących już zakładów pracy. Zastanawiam się, czy to nie podniosłoby mojej emerytury. Czy mogłabym wystąpić o jej ponowne przeliczenie? Anita z Golczewa.

 • Zmiany w emeryturach 2017: Waloryzacja i obniżenie wieku emerytalnego

  Przyszły rok przyniesie zmiany w sposobie waloryzacji rent i emerytur. Ale to nie wszystko. Poczynając od 1 października 2017 r., nastąpi obniżenie wieku emerytalnego, czyli przywrócenie stanu sprzed 2013 roku.

 • W listopadzie 2013 r. uzyskałam prawo do emerytury, ale nadal pracuję. W związku z tym moja emerytura jest zawieszona. Czy to zgodne z prawem? Co trzeba zrobić, żeby pobierać emeryturę i równocześnie pracować w tym samym zakładzie? ZUS twierdzi, że muszę się zwolnić i… przyjąć na nowo. Teresa z Warki...

 • W żadnej z przygotowanych przez nas prognoz nie ma informacji, czy i o ile może wzrosnąć składka emerytalna. Jeśli otrzymamy zalecenie przygotowania takiego szacunku, to je wykonamy - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w rozmowie z DGP.

 • Chcę przeliczenia emerytury

  ...wskazanego okresu, musi być zasadniczo wyższy od obliczonego poprzednio. Ten ostatni warunek nie musi być spełniony, jeśli nie pobrała pani świadczenia. – Moja siostra pobiera nową emeryturę i nadal(...) r. o emeryturach i rentach z FUS Wniosek złóż na piśmie lub ustnie O ponowne ustalenie prawa do świadczenia lub jego wyso kości staraj się w oddziale ZUS. Do wniosku dołącz dokumenty potwierdzające okresy...

 • Wyższe emerytury nie dla urzędników. Trzeci filar Morawieckiego tylko dla sektora prywatnego

  To miała być wielka, porządna i kompleksowa reforma. Tymczasem pomysły ministra Morawieckiego nie obejmują m.in. nauczycieli, policjantów i wojskowych.

 • Całe tegoroczne lato, aż do października, spędzę u córki we Francji. Co zrobić, żeby ZUS przysyłał mi emeryturę? Wiesława K., Mława

 • PPK? Moje pieniądze nie będą ulepszać systemu emerytalnego

  Nie wiem, czy w ogóle dożyję do emerytury. A do tego nie wiem, ile jeszcze zmian w systemie emerytalnym zaproponuje mi państwo, które dziś proponuje mi PPK. Jak wobec tego mam podejmować decyzję o ewentualnym oszczędzaniu?