• Informacje na temat:

  można odliczyć

Artykuły na temat: można odliczyć
 • W jakim przypadku podczas rozliczenia PIT-u można odliczyć wydatki poniesione na dojazdy do pracy? Magdalena z Gdyni.

 • Odsetki od prywatnego kredytu można wliczyć w koszty działalności, jeśli nieruchomość jest wykorzystywana w firmie

  Można odliczyć część odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Pod warunkiem, że mieszkanie jest wykorzystywane w działalności a odliczeniu podlegać będzie kwota proporcjonalnie przypadająca na tę część mieszkania, którą przedsiębiorca wykorzystuje w biznesie.

 • Kto w 2014 roku uczynił darowiznę na publiczny cel, będzie mógł ją odliczyć przy rozliczeniu podatku.

 • Będzie można odliczyć więcej w ramach ulgi rehabilitacyjnej

  Nie trzeba będzie udowadniać, że auto było wykorzystywane na dojazdy na zabiegi. Niepełnosprawny lub jego opiekun odejmą 2280 zł, jeśli tylko mają samochód.

 • Aby odliczyć wydatki na leki w ramach ulgi rehabilitacyjnej, należy koniecznie mieć ważne orzeczenie o niepełnosprawności.

 • Od dochodu będzie można odliczyć wydatki na termomodernizację domu

  Sejm uchwalił w piątek nowelizację przepisów podatkowych wprowadzając do nich ulgę związaną z inwestycjami w termomodernizację budynków jednorodzinnych. Posłowie zgodzili się na poprawkę PiS zwiększającą odpis podatkowy wobec pierwotnej propozycji rządu.

 • ...w jej przypadku wchodzi w grę darowizna na cele charytatywno-opiekuńcze kościoła. Nie ma limitu, ale musi być pokwitowanie! – I to jest dla ciebie dobra wiadomość, bo przy tej uldze można odliczyć(...)W 2015 roku Justyna K. przekazała parafii 15 tysięcy złotych na prowadzony przez księży dom spokojnej starości. Ponieważ chciałaby odliczyć tę darowiznę w zeznaniu podatkowym, poszła po radę do...

 • Wkrótce wejdą w życie znowelizowane przepisy ustawy o PIT i ustawy o CIT, które umożliwią odliczanie od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych, ponoszonych przez podatnika na działalność badawczo-rozwojową. Chodzi o ustawę z 25 września 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności.

 • Od 1 lipca 2015 r. przy wykorzystywaniu samochodów firmowych zarówno do pracy, jak i celów prywatnych można odliczać 50 proc. podatku VAT zapłaconego przy zakupie paliwa. Do tej pory takie odliczenie było możliwe tylko przy kosztach eksploatacyjnych (np. naprawach czy leasingu). Nowe przepisy mają także uniemożliwić wyłudzanie VAT-u przez sprzedawców. Ma temu służyć...

 • Odliczenie VAT z duplikatu faktury

  W praktyce może się zdarzyć, że wystawiona przez sprzedawcę, bądź też otrzymana przez nabywcę faktura zaginie lub też ulegnie zniszczeniu. W takim przypadku wystawia się jej duplikat. Zasady dotyczące wystawiania duplikatów faktur określone zostały w ustawie o VAT. Natomiast termin odliczenia VAT z duplikatu faktury uzależniony jest przede wszystkim od momentu zaginięcia (zniszczenia) faktury pierwotnej.