• Informacje na temat:

  msp

Artykuły na temat: msp
 • ​MSP: Projekt ws. zasad wynagradzania menedżerów spółek SP gotowy

  Szef MSP pytany przez PAP, kiedy zaczną obowiązywać nowe zasady wynagradzania członków RN i zarządów spółek SP, powiedział, że chciałby, aby procedowanie nad projektem rozpoczęło się jak najszybciej(...) oczekiwań w zarządzie spółki plus jakieś dodatkowe walory, które zarząd lub prezes do tej spółki wprowadził. Szef MSP zwrócił uwagę, że wynagrodzenia będą niższe; zostaną też obcięte różnego rodzaju...

 • Ministerstwo Skarbu Państwa analizuje liczne sektory pod kątem ewentualnych fuzji, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły, również w przypadku spółek paliwowych.

 • MSP chce zmienić wynagrodzenia zarządów kluczowych spółek SP

  ...- Resort skarbu chce, by wynagrodzenia zarządów kluczowych spółek Skarbu Państwa były ustalane według zasad rynkowych, a nie określane przez tzw. ustawę kominową - poinformował w czwartek wiceminister skarbu Jan Bury. W MSP trwają prace nad takim projektem.

 • Czy firmom MSP opłaci się inwestować w ERP?

  Skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem wiąże się z koniecznością wdrażania zintegrowanych systemów informatycznych na różnych szczeblach jego funkcjonowania. Ekspansywny rozwój obszaru IT zagwarantował dostęp do ciekawych rozwiązań aplikacyjnych również w sektorze MŚP. Co przedsiębiorcy powinni o nich wiedzieć, by efektywnie korzystać z potencjału systemów klasy ERP?

 • MSP chce, by wynagrodzenia menedżerów w spółkach SP zależały m.in. od wyników

  Resort skarbu chce wprowadzić nowe zasady ustalania wynagrodzeń menedżerów w spółkach Skarbu Państwa, zatrudnionych na podstawie kontraktów menedżerskich. Wynagrodzenie składałoby się z części stałej i zmiennej, która będzie zależeć m.in. od wyników finansowych.

 • MSP zapowiada miliardowe inwestycje PIR

  MSP zakłada, że w przyszłym roku wartość projektów, w które będzie zaangażowany PIR sięgnie 10 mld zł. Minister Karpiński zapowiada dokapitalizowanie programu sprzedając akcje spółek gdzie udziały posiada Skarb Państwa.

 • Będą cięcia. Firmy planują zmniejszyć koszty

  - W nadchodzącej przyszłości polskie MŚP zamierzają ciąć koszty - będzie to priorytet na najbliższych 12 miesięcy dla aż 41 proc. przedsiębiorców. W 2015 r. taki cel stawiało sobie tylko 9 proc. MŚP. W porównaniu z zeszłeym rokiem polskie MŚP mają znacznie więcej obaw związanych z przyszłością. 23 proc. przedsiębiorców z sektora przewiduje pogorszenie swojej sytuacji finansowej - powiedziała ​Katarzyna Fatyga, prezes Diners Club Polska.

 • Sejm uchwalił wczoraj ustawę dotyczącą likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Zgodnie z nimi MSP zostanie zlikwidowane 1 stycznia 2017 r., co zapowiadała premier Beata Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił Prezes Rady Ministrów.

 • Firmy utrzymają zatrudnienie i podwyższą wynagrodzenia

  Niespełna 13 proc. mikro, małych i średnich firm (MSP) planuje w 2012 r. zwiększyć zatrudnienie. Jednocześnie prawie 9 proc. zakłada zwolnienia pracowników. Absolutna większość - 78,1 proc. - zamierza utrzymać zatrudnienie, jeżeli warunki w gospodarce im na to pozwolą. Firmy będą podnosiły wynagrodzenia, ale będzie to uzależnione od ich sytuacji finansowej - wynika z badań przeprowadzonych przez...

 • MSP oczekuje wsparcia spółek państwowych

  Resort skarbu nie oczekuje od spółek państwowych bezpośredniej inwestycji w kopalnie węglowe - poinformował minister skarbu Andrzej Czerwiński.