• Informacje na temat:

  muzeum w gliwicach

Artykuły na temat: muzeum w gliwicach
 • Praca dla poszukiwaczy przygód!

  ...słynne Muzeum Złota ze skarbami prekolumbijskiej kultury. Dalej znajdują się główne siedziby banków i największych firm, a jeszcze dalej oszklone biurowce i centra handlowe ze sklepami wszelkich...

 • Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.

 • Plan dla KW: Do likwidacji stare zakłady w bardzo różnym otoczeniu

  Wszystkie cztery kopalnie, których likwidację w swoim planie dla Kompanii Węglowej zapowiedział rząd, to zakłady o wieloletniej historii. Działają w bardzo różnym otoczeniu - ich likwidacja może być szczególnie dotkliwa w niezamożnym Bytomiu czy niewielkich Brzeszczach.

 • W zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu odnowiono poziom 170

  Odnowiony poziom 170 zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu - nazywany teraz poziomem św. Barbary - został otwarty. To podziemna, łatwo dostępna trasa muzealna w nowoczesny sposób prezentująca historię górnictwa i związanego z nim kultu religijnego.

 • Projekty na topie

  Inwestycje inicjowane i prowadzone przez samorządy w takich dziedzinach, jak infrastruktura, ochrona środowiska, edukacja i kultura sprawiają, że żyjemy i pracujemy wygodniej, sprawniej, efektywniej. Warto wyróżniać te najlepsze.

 • Oficjalne otwarcie trasy wytyczonej odcinkiem sztolni odwadniającej z XIX przygotowuje na ostatni weekend września Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Będzie można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, skorzystać z promocyjnych cen biletów i dodatkowych atrakcji.

 • Misja Gatnara

  Prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, został powołany na to stanowisko dwa tygodnie przed katastrofą smoleńską. Od trzech lat nadzoruje w banku centralnym działania w zakresie edukacji ekonomicznej Polaków - pełniąc misję, o której zawsze marzył jego tragicznie zmarły przyjaciel - Prezes NBP Sławomir Skrzypek.

 • Po Rybniku i Bydgoszczy kolej na Zieloną Górę. Już 17 września swoje podwoje otworzy w mieście galeria Focus Park. Nowoczesne i stylowe centrum rozrywkowo-handlowe zaoferuje mieszkańcom 500 miejsc pracy, 100 sklepów, wiele nowych marek, a przede wszystkim komfort zakupów i rozrywkę na wysokim poziomie.

 • Zarząd spółki BRE Bank SA podaje do wiadomości, że XV Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy BRE Banku SA dokonało 25 kwietnia 2002 r. wyboru 9-osobowej Rady...

 • Ta architektura zachwyca

  Już po raz trzeci wortal Sztuka-Architektury.pl zorganizował plebiscyt Polska Architektura XXL podsumowujący najważniejsze osiągnięcia i wydarzenia polskiej architektury minionego roku. Eksperci oraz internauci od marca do maja 2011 roku wybierali swoich faworytów. Znamy już zwycięzców w poszczególnych kategoriach.