• Informacje na temat:

  na co dotacje dla młodych rolników

Artykuły na temat: na co dotacje dla młodych rolników
 • Spychają pracownika na margines

  ...grupa rolników wielkoobszarowych, a po drugie - niektórzy (właśnie ci, którzy mają wielkie gospodarstwa) otrzymują wysokie dotacje z UE. I np. 200-hektarowe gospodarstwo rolne, a takich mamy całkiem(...)5 mln polskich pracowników jest zatrudnionych na umowy śmieciowe i nie odkłada na przyszłe emerytury. Jakie konsekwencje rodzi to dla systemu ubezpieczeń społecznych? - Oni będą mieli bardzo niskie...

 • Pomoc dla rolników: 30 tysięcy osób może liczyć na premię

  30 tysięcy młodych rolników może liczyć w sumie na 700 milionów euro w ramach premii na rozwój gospodarstw dla producentów i hodowców do czterdziestego roku życia.

 • Niestandardowo zatrudniony

  Etat? Spójrzmy na przywileje, które z niego wynikają i jak na nie patrzą pracujący na śmieciówkach. O urlopie nawet nie ma sensu się rozwodzić - dla ludzi bez stałego zatrudnienia to marzenia ściętej(...), a w szpitalu wyjdzie na jaw, że nie jesteś ubezpieczony, dopiero zrobi się nieprzyjemnie. Bo rachunek, jaki przyjdzie zapłacić ze leczenie, może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego...

 • Jako młody rolnik możesz starać się o dotacje

  Jesteś osobą młodą i wiążesz swoją przyszłość z rolnictwem? Możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Jednak aby dostać fundusze z programu "Młody Rolnik", realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, trzeba spełnić określone wymogi.

 • Rząd oszczędzi na Funduszu Pracy?

  ...na owe aktywne formy. Słusznie uznano, że najgroźniejsze społecznie jest bezrobocie osób młodych, opuszczających mury szkół. W tej pozycji finansowanie refundacji dla pracodawców zatrudniających(...). Paradoksalnie, w socjalnym państwie o nazwie PRL odrodzony fundusz - zajmujący się wtedy głównie szkoleniami zawodowymi - zlikwidowano i zastąpiono doraźnymi dotacjami budżetowymi dla łatania luk w budżecie...

 • MRiRW: Dodatkowe 60 mln euro dla młodych rolników

  Kolejne 60 mln euro niewykorzystanych środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 trafi do młodych rolników - zapowiedział minister rolnictwa Marek Sawicki. Oznacza to, że w sumie pieniądze dostanie ponad 34,5 tys. rolników.

 • Rolnicy stracą na reformie Warszawy? Wiemy, co na to ministerstwo

  Czy rozszerzenie Warszawy o 32. gminy będzie skutkować zmianą w przyznawaniu funduszy unijnych, m.in. w ramach programów wspierających rozwój obszarów wiejskich i dopłat dla rolników? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Po Brexicie rewolucja w dotacjach rolnych

  Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej tamtejsi farmerzy stracą ponad 3 miliardy funtów w formie unijnych dotacji rolnych. Brexit może być jednak okazją do rewolucji w pomocy dla rolnictwa - uważa Kampania na rzecz Ochrony Angielskiej Wsi.

 • Budżet UE gotowy na 2017 rok

  Unia Europejska ma budżet na przyszły rok. Europosłowie zaakceptowali wcześniejsze porozumienie negocjatorów z krajów członkowskich i Parlamentu Europejskiego. Płatności ustalono na poziomie ponad 134 miliardów euro. To o prawie dwa miliardy euro niż początkowo domagali się europosłowie. Tym razem nie było nerwowych negocjacji, przedstawiciele Europarlamentu i unijnych krajów dość szybko się porozumieli, niemal zgadzając się z propozycją Komisji Europejskiej. Przyjęty budżet jest bardzo...

 • Ministrowie rolnictwa państw bałtyckich i Polski opowiedzieli się za wyrównaniem dopłat bezpośrednich dla rolników w krajach unijnych. Podpisana została wspólna deklaracja dotycząca polityki rolnej w UE po 2020 r.