• Informacje na temat:

  na co można dostać dofinansowanie z ue

Artykuły na temat: na co można dostać dofinansowanie z ue
 • ...chodziła, dostała zgodę na dofinansowanie do tego sprzętu, ale z adnotacją, że Narodowy Fundusz Zdrowia dopłaci tylko 70 proc. jego wartości. Marta musiałaby zapłacić 30 proc., czyli około 120 złotych(...). Sprawdziła bowiem z przepisach, że balkonik można kupić wyłącznie w tym sklepie, który podpisał umowę z oddziałem NFZ, który dofinansował zakup sprzętu. Natalia Kłoszewska...

 • Podatek od walki ze smogiem

  Nawet 47,7 tys. zł można dostać na termomodernizację własnego domu, korzystając z rządowego programu Czyste Powietrze. Jednak program jest tak skonstruowany, że może pominąć osoby o najniższych dochodach, a za przyznane dofinansowanie trzeba zapłacić podatek.

 • Pan Marek był bezrobotny, ale nie... bezczynny. Skoro tylko dowiedział się, że może dostać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, postanowił otworzyć salon optyczny. I tak się stało.

 • Znowu można składać wnioski o termomodernizację

  Od poniedziałku ponownie można składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Program ruszył we wrześniu 2018 roku, jednak z powodu wprowadzenia do niego zmian związanych z dotacjami na termomodernizację oraz wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła, został na kilka tygodni wstrzymany. Zmiany dotyczyć będzie tych, którzy zarabiają powyżej 1,6 tys. zł miesięcznie.

 • Osoba niepełnosprawna lub rodzice dziecka niepełnosprawne go mogą raz w roku ubiegać się o dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. ...

 • MdM: Gdzie szukać mieszkania z dopłatą?

  Zróżnicowanie dostępności dopłat jest jedną z wad programu Mieszkanie dla Młodych. W jednych miastach wojewódzkich w limitach mieści się kilka proc. nieruchomości, a w innych dofinansowanie można dostać nawet do co drugiej. Łatwiej jest znaleźć mieszkanie z dopłatą na rynku pierwotnym - wynika także z analizy przeprowadzonej przez Home Brokera i Domiporta.pl.?

 • Jak dostać kredyt na mieszkanie

  Dzięki wprowadzonym w tym roku regulacjom wielu osobom będzie łatwiej dostać kredyt hipoteczny. Dowiedz się, w jaki sposób możesz skorzystać z najnowszych rozwiązań prawnych.

 • MDM: Kto nie dostanie dopłaty, może stracić pieniądze

  67 mln złotych z dopłat rozpłynęło się w 6 godzin - Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków w programie Mieszkanie dla Młodych. O tym kto dostanie dofinansowanie decyduje kolejność zgłoszeń. Ten kto spóźnił się z wnioskiem może nie tylko stracić dopłatę ale też własne pieniądze.

 • Po wzroście stopy bezrobocia w lutym, w marcu można spodziewać się stabilizacji na rynku pracy, a możliwy jest nawet niewielki spadek bezrobocia - poinformowała PAP wiceminister pracy Czesława Ostrowska. Jej zdaniem stopa bezrobocia w pierwszej połowie roku nie powinna przekroczyć 13 proc.

 • Tylko do dzisiaj, 20 marca, można ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" m.in. na zakup maszyn rolniczych. Do 15 marca do Agencji wpłynęło ok. 5,2 tys. wniosków na kwotę blisko 1 mld zł.