• Informacje na temat:

  na co można dostać dotację z unii

Artykuły na temat: na co można dostać dotację z unii
 • Dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną

  Urzędy pracy mają coraz mniej pieniędzy na dotacje dla bezrobotnych, którzy chcą założyć firmy. Rząd zapowiada wręcz, że niebawem takich dotacji w ogóle nie będzie, a na założenie własnego biznesu będzie można dostać pożyczkę.

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • ...przysługuje zaś osobom, które przepracowały co najmniej 20 lat. Wysokość kwot zasiłku dla bezrobotnych – poniżej. Na jak długo zasiłek? Zasiłek można pobierać od 6 do 12 miesięcy. Od czego to zależy? Od tego, jak duże jest bezrobocie na terenie, gdzie mieszkamy (tzw. stopa bezrobocia). W województwach, gdzie jest duże bezrobocie, np. w warmińsko-mazurskim, zasiłek można dostać do 12 miesięcy. Jeśli...

 • Unijne pożyczki dla przedsiębiorców, czyli nowa dźwignia biznesu

  Niskie oprocentowanie, brak opłat i prowizji oraz wszelkich dodatkowych kosztów, długi termin spłaty, elastyczne cele, na jakie można przeznaczyć pieniądze - to zalety unijnych pożyczek.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • KE mniejszy budżet na rolnictwo, cięcia dotkną też Polskę

  Prawie 19 miliardów euro przewidziała Komisja Europejska na dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników w nowym, unijnym budżecie. Natomiast na rozwój obszarów wiejskich ma być przeznaczonych około ośmiu miliardów euro.To oznacza prawie 6-miliardowe cięcia w rolnictwie w porównaniu z obecnym budżetem. Pula dopłat bezpośrednich dla polskich rolników to 21,2 mld euro czyli ok. 1 proc. mniej niż w obecnym budżecie. W przypadku programu rozwoju obszarów wiejskich dostaniemy o 25 proc. mniej.

 • ​Szkoła Rydzyka to fenomen. Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie

  ...nie szukałem, a bezrobotny byłem jeden dzień. W zasadzie to kilka godzin. I to tylko dlatego, że w ten sposób mogłem dostać dotację na założenie własnej działalności - przypomina sobie Piotr Sikorski(...)) oraz ogród spacerowy (z widokiem na Wisłę, w stylu eklektycznym). W centrum ośrodka redemptorystów plac. Tu stoi kiosk parafialny, w którym można kupić modlitewniki, dewocjonalia, zioła kapucyńskie...

 • Senat przyjął ustawę o ubezpieczeniach upraw rolnych

  Senat przyjął wczoraj rządową ustawę o ubezpieczeniach upraw rolnych. Przepisy mają umożliwić dopłaty z budżetu do rolniczych ubezpieczeń plonów do 65 procent ich stawki. Za przyjęciem przepisów byli wszyscy 82 głosujący senatorowie. W tym roku na ten cel w budżecie zapisano ponad 900 mln zł, czyli... czterokrotnie więcej niż w poprzednim roku.

 • W 2012 roku z rozmaitych form wsparcia finansowego skorzy- stało 125 tysięcy małych firm. W tym roku również można się o nie ubiegać. Warto wiedzieć, kto może się o taką dotację(...) z Unii Europejskiej Można się starać o fundusze z różnych puli unijnych (przeznaczonych m.in. na: rozwój regionalny, wspieranie zatrudnienia czy rozwój innowacyjności). Dotacji udzielają...

 • Metro i pociąg hybrydowy z Polski? Rząd wpompuje miliardy w Dolinę Kolejową

  Rząd zaczyna pompować pieniądze w branżę, w której Polska jest mocna i nasze firmy zdobyły już przyczółki.