• Informacje na temat:

  na co można otrzymać dotacje unijne 2014

Artykuły na temat: na co można otrzymać dotacje unijne 2014
 • To nieprawda, że w tym wieku maleją szanse na pracę. Wciąż pojawiają się nowe kursy i formy dofinansowania, dzięki którym można zyskać pieniądze na początek.

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • NIK: Rolnicy sadzili drzewa tylko po to, by zdobyć fundusze UE

  Choć przez 10 lat na dopłaty do ekologicznych upraw sadowniczych trafiło ponad 708 mln zł, to produkcja owoców nie wzrosła; rolnicy sadzili drzewa, by uzyskać dopłaty UE, a nie zebrać plony; dopiero w 2014 r. dopłaty uzależniono od plonów - głosi raport NIK.

 • Dotacje unijne, czyli jak szybko zmodernizować swoje gospodarstwo

  Skok rozwojowy, jaki dokonał się pod wpływem unijnych pieniędzy, widoczny jest na wielu obszarach. Począwszy od poprawy stanu dróg, poprzez modernizację przedsiębiorstw, a skończywszy na modernizacji gospodarstw rolnych. Szczególnie ostatni obszar ma niebywałą szansę rozwoju.

 • Dziewięciu laureatów w konkursie "Polska pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

  Mamy dziewięć nowych Cudów Funduszy Europejskich! Uroczyste ogłoszenie listy laureatów ósmej edycji konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" odbyło się 18 września br. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. - Wyróżnione przedsięwzięcia, niezależnie od wielkości, mają wspólny mianownik - pasję i entuzjazm osób zaangażowanych w ich realizację. Są dowodem mądrego inwestowania środków UE - powiedziała minister Maria Wasiak, wręczając zwycięzcom statuetki.

 • Po Brexicie rewolucja w dotacjach rolnych

  Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej tamtejsi farmerzy stracą ponad 3 miliardy funtów w formie unijnych dotacji rolnych. Brexit może być jednak okazją do rewolucji w pomocy dla rolnictwa - uważa Kampania na rzecz Ochrony Angielskiej Wsi.

 • Będzie łatwiej wnioskować o unijne dofinansowanie. Na nowych przepisach skorzystają przedsiębiorcy i samorządy.

 • Czy samorządy podołają nowej perspektywie unijnej?

  Aquaparki, stadiony i nowe chodniki już mamy. Pieniądze z nowej unijnej perspektywy mają być wydawane na działania innowacyjne i rozwój. Samorządy muszą ściślej współpracować z biznesem i nauką. Czy potrafią?

 • MIR ostrzega przed firmami oferującymi płatne analizy ws. funduszy UE

  - Niektóre firmy działają nieuczciwie, oferując płatne analizy ws. uzyskania dofinansowania unijnego - takie sygnały docierają do MIR. Resort przypomina, że dokumenty czy poradniki wydawane przez instytucje publiczne, odpowiedzialne za fundusze UE, są bezpłatne.

 • Polska nie otrzymuje nic z Unii Europejskiej. Wnosimy do niej takie składki, że to, co dostajemy w zamian jest ich pokryciem. Ta śmiała teza jest oczywiście kłamstwem. Wystarczy sprawdzić liczby - w latach 2014-2020 Polska otrzyma 105, 8 mld euro, przy czym nasza składka wynosi ponad 23 mld euro. Otrzymamy więc 82,2 mld euro.