• Informacje na temat:

  na co są dotacje unijne

Artykuły na temat: na co są dotacje unijne
 • Na różnego rodzaju programy przeznaczone są setki milionów złotych.

 • Średnia dotacja unijna dla przedsiębiorcy indywidualnego to 215 tysięcy złotych

  Największe wsparcie unijne na jeden projekt uzyskują przedsiębiorstwa prowadzone w formie spółek akcyjnych. Wynosi ono aż 35 mln zł. Tymczasem dotacja UE, przypadająca na jeden projekt zgłoszony przez przedsiębiorcę indywidualnego jest... 164 razy mniejsza.

 • 382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

  Złożone przez te firmy wnioski o unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego zostały najlepiej ocenione w konkursie, który latem ogłosił urząd marszałkowski. Wartość(...) raz pierwszy w konkursach z Regionalnego Programu Operacyjnego dotacje dostaną duże firmy. W 7 z nich powstanie łącznie 175 nowych miejsc pracy. Unijne pieniądze dostaną też 4 mikroprzedsiębiorstwa...

 • Eurodeputowani: Trzeba obciąć unijne dotacje dla Polski i Węgier

  Niemcy są w UE największym płatnikiem netto. Polska i Węgry otrzymują z Unii miliardowe dotacje. Niemieccy europosłowie żądają ich obcięcia m.in. w związku z "niesolidarną postawą" tych państw w konflikcie migracyjnym.

 • ..., Siedlcach i Radomiu. W I kw. 2009 r. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przeprowadziła 10 konkursów na przeszło 530 mln zł - złożono ponad 2 tys. wniosków o unijne dotacje. W ramach(...)Jak poinformowała rzeczniczka tej instytucji Lidia Krawczyk, dotacje będą wypłacane w formie zaliczek. Pieniądze będą wydane m.in. na pomoc dla kobiet powracających na rynek pracy, pomoc uchodźcom...

 • Jak pozyskać dotacje unijne z nowego rozdania

  Już 15 września 2015 r. rozpocznie się jesienna tura warsztatów Akademii Przedsiębiorcy, organizowana dla przedsiębiorców przez Bank Zachodni WBK.

 • Czy Niemcy będą dopłacać do unijnego zasiłku dla bezrobotnych?

  ...zwiększyć zatrudnienie, bo może on liczyć na dotacje unijne, podczas gdy własne inwestycje kosztują i mogą okazać się chybione. Naturalnie nie o to chodziło eurokomisarzowi Andorowi. Głównym celem lansowanego(...)Pomysł unijnego zasiłku dla bezrobotnych jest dziełem Laszlo Andora, eurokomisarza ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji. Wcześniej Andor przeforsował obowiązek zapewnienia młodocianym...

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • 320 miejsc pracy powstanie w firmach dzięki dotacjom z UE

  ...320 nowych miejsc pracy powstanie w 43 małych i średnich firmach dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski po zakończonym konkursie na te projekty. Łącznie podlaskie firmy zainwestują 104 mln zł, z czego dotacje wynoszą 42 mln zł.

 • Pensja z dotacji nadal bez podatku

  Przepis, który od 2017 r. miał zmusić przedsiębiorców do płacenia PIT od wynagrodzeń wypłacanych sobie z budżetowych bądź samorządowych pieniędzy, jest dziurawy. Potwierdził to właśnie WSA we Wrocławiu.