• Informacje na temat:

  na czym dorobic

Artykuły na temat: na czym dorobic
 • Niestety, nadal wielu rencistów i emerytów nie może utrzymać się ze swoich świadczeń. Rozwiązaniem może być powrót do pracy, by podratować domowy budżet. Sprawdź jednak, czy dodatkowy zarobek nie odbierze Ci renty bądź emerytury.

 • Ile można dorobić do emerytury?

  Polski system zabezpieczenia społecznego w ocenie ekspertów nie zawiera potrzebnych ograniczeń w zakresie łączenia emerytury z dodatkowymi zajęciami zarobkowymi. Przy okazji prac nad ustawą obniżającą wiek emerytalny istnieje jednak możliwość poprawy wydolności systemu emerytalnego. Tyle że nie wszystkie korekty są dozwolone.

 • § Osoby na wcześniejszej emeryturze i renciści mogą od 1.03. 2016 r. zarobić więcej, nie tracąc prawa do świadczeń. Zarobki do kwoty 2846,90 zł miesięcznie...

 • Prawo: Będziemy mogli dorobić w sobotę

  Wbrew niektórym wypowiedziom polityków i przedstawicieli związków zawodowych wniesiony 27 sierpnia br. poselski projekt zmian w kodeksie pracy, nie wprowadzi 6-dniowego tygodnia pracy, lecz umożliwi pracownikowi zadecydowanie, czy w zamian za pracę w sobotę ma otrzymać dzień wolny, czy też dodatkowe wynagrodzenie.

 • Czy na wychowawczym można dorobić

  Początkowo zamierzałam całkowicie wykorzystać urlop wychowawczy. Jednak ze względu na sytuację finansową zastanawiam się, czy nie wrócić do pracy na część etatu. Czy to możliwe? Czy – jako młoda mama – będę chroniona przed zwolnieniem?

 • Na emeryturze już tak łatwo nie dorobimy. Rząd ma nowe pomysły

  W rządzie pojawiają się koncepcje ograniczenia możliwości łączenia emerytur z pracą. Mówił nam o tym m.in. szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk. Pomysł ma dwie wersje.

 • Czy lekarz będzie mógł dorobić prywatnie? Minister zdrowia: Nie chcemy wprowadzać represji

  ...miejsc na studiach i wykształcimy więcej lekarzy. Zapewniając lepiej wynagradzaną pracę, w lepszych warunkach, liczymy, że lekarze zostaną w Polsce. Ma pan nadzieję, że zatrzyma emigrację i zwiększy...

 • Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy?

  Fiskus ma prawo zająć na spłatę zaległości podatkowych przedsiębiorcy nie tylko jego osobiste mienie, ale także majątek, którego dorobił się wspólnie ze współmałżonkiem. Skutki posiadania długów przez jednego małżonka mogą więc odczuć oboje. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze przed tym chronią.

 • 1. Średnia płaca w pierwszym kwartale 2016 roku wyniosła 4181,49 zł. W związku z tym od 1 czerwca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 roku emeryci mogą spokojnie...

 • W co inwestują bogaci?

  Donald Trump dorobił się na nieruchomościach. Ashton Kuscher ma nosa do spółek technologicznych, a Bono obłowił się na akcjach Facebooka. Polscy celebryci inwestują w gastronomię, budownictwo i transport. Żyłkę do odważnych decyzji ma Robert Lewandowski.