• Informacje na temat:

  na czym zrobic pieniadze

Artykuły na temat: na czym zrobic pieniadze
 • Jeśli musisz się zadłużyć, aby wystarczyło na bieżące potrzeby, zrób to z głową…

 • Pożyczasz pieniądze rodzinie? Sprawdź, co musisz wiedzieć

  Pożyczanie od rodziny lub znajomych to wciąż bardzo popularny sposób uzupełniania braków finansowych. W skali całego społeczeństwa odsetek osób korzystających z pożyczki w rodzinie wynosi 11,3 proc.

 • Doradca finansowy Ewa Semenowicz z firmy Expander doskonale zna wszystkie nasze argumenty. Wie też, co można zmienić. Poznaj proste sposoby, dzięki którym uda ci się odkładać chociaż niewielkie kwoty!

 • Co Polacy zrobiliby z 5 milionami złotych?

  Najpierw mieszkanie, następnie edukacja dzieci i... wsparcie organizacji charytatywnych - to trzy główne cele, na które Polacy wydaliby pieniądze, gdyby wygrali lub otrzymali w spadku 5 mln zł. Jeśli chodzi o szeroko rozumiane przyjemności, największą popularnością cieszą się dalekie podróże. Spora część ankietowanych skorzystałaby z okazji do spełnienia marzeń o własnej firmie. Jej założenie deklarowała co piąta osoba. W swoim najnowszym badaniu Deutsche Bank sprawdził, co zrobiliby Polacy,...

 • Chaos w szpitalach. Skąd wziąć pieniądze na obiecane podwyżki?

  Tegoroczny wzrost pensji może się odbyć na nowych zasadach. NSZZ „Solidarność” domaga się odmrożenia kwoty bazowej, która decyduje o wysokości minimalnych wynagrodzeń. Na początku marca konkrety ma przedstawić resort zdrowia.

 • Emerytury: Czy wycofałbyś pieniądze z OFE?

  Czy wycofałbyś pieniądze z OFE? Takie pytanie zadaliśmy naszym Czytelnikom nieprzypadkowo. Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK uznał za konstytucyjne wydarcie z OFE aktywów obligacyjnych w 2014 roku) pojawiły się opinie, iż możliwe jest całkowite "wygaszenie" kapitałowego II filara ubezpieczeń społecznych.

 • ...opłaty za parkowanie). Przy czym warto pamiętać, że za właścicieli nieruchomości uznaje się również współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające...

 • Błąd w przelewie - jak odzyskać pieniądze?

  Pomyłki w przelewach się zdarzają. Co zrobić w sytuacji, gdy wyślemy pieniądze do niewłaściwego adresata? Czy mamy szanse na ich odzyskanie?

 • Często twierdzimy, że nie stać nas na oszczędzanie. Przyjrzyjmy się jednak codziennym ponadplanowym wydatkom, np. na pączka, batonik, kawę. Nie chodzi o to, aby w ogóle zrezygnować z drobnych przyjemności, ale wystarczy je nieco ograniczyć.

 • Czy górnictwo przeje pieniądze od energetyki?

  Powiązanie energetyki z górnictwem węgla kamiennego jest naturalnym zjawiskiem mogącym przynieść konkretne korzyści obu stronom. Obecnie istnieje jednak groźba, że górnictwo przeje pieniądze energetyki i wyda je na bieżące funkcjonowanie, zamiast zainwestować w rozwój i wykorzystać je na niezbędną restrukturyzację.