• Informacje na temat:

  nacjonalizacji banków

Artykuły na temat: nacjonalizacji banków
 • Narodowy Bank Ukrainy ratuje największy bank

  Narodowy Bank Ukrainy (NBU) uznał, że największy bank w tym kraju, PrywatBank, jest niewypłacalny - oświadczyła w poniedziałek szefowa NBU Wałeria Hontariewa, tłumacząc podjętą przez rząd decyzję o jego nacjonalizacji.

 • Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Autorzy Planu Budowy Kapitału boją się, że gdyby dać nam możliwość natychmiastowego przeniesienia pieniędzy z OFE/funduszy inwestycyjnych do innych instytucji, to byśmy z niej skorzystali. To by oznaczało natychmiastowy kres OFE/FI.

 • Przez większą część sesji dzisiejsze notowania były dość spokojne z lekką dominacją podaży. Wpływ na to miały niekorzystne informacje odnośnie dodatkowego opodatkowania banków czy zniżki cen surowców. W ostatniej godzinie obraz sesji zmienił się jednak o 180 stopni, gdyż oddalony został scenariusz pełnej nacjonalizacji OFE.

 • Banki - dobre, bo znowu polskie

  Repolonizacja sektora bankowego stała się faktem. To dobrze czy źle? Odpowiedź nie może być prosta: to zależy, co dalej...

 • Sprawa Deutsche Banku: Przykład wojny finansowej czy kryzysu w światowych finansach?

  Trwają zawirowania wokół niemieckiego Deutsche Banku. Bank ten jest jedną z instytucji finansowych przechodzących śledztwo o zmowach na rynku hipotecznym, które doprowadziły do kryzysu finansowego w 2008 roku.

 • Możliwy kandydat na prezydenta chce opodatkować francuskie banki

  Francuski polityk Arnaud Montebourg, kandydat do nominacji z ramienia partii socjalistycznej do wyścigu o fotel prezydenta, zapowiedział wprowadzenie "superpodatku bankowego", który miałby przynieść francuskiej gospodarce 5 mld euro.

 • W bankach i SKOK-ach mamy już grubo ponad pół biliona złotych! Czy te pieniądze są bezpieczne?

  Oszczędności Polaków w I połowie br. zbliżyły się do poziomu 1,2 bln zł, a razem ze wszystkimi aktywami emerytalnymi są jeszcze większe! Choć utrzymujące się od wielu miesięcy niskie oprocentowanie lokat nie zachęca do oszczędzania, to ponad połowę z tej astronomicznej kwoty trzymamy w bankach i SKOK-ach. Czy te niemałe pieniądze są bezpieczne? Czy Polacy mogą spać spokojnie, wierząc w żelazne gwarancje bezpieczeństwa lokat?

 • Analitycy: Sytuacja banków Czarneckiego nie zachwieje poważnie rynkiem

  Bankom kontrolowanym przez Leszka Czarneckiego raczej nie grozi upadłość, więc ostatnie wydarzenia wokół tych podmiotów nie zachwieją rynkiem finansowym - mówią analitycy bankowi.

 • Polacy są za udomowieniem banków

  Większość Polaków popiera repolonizację sektora finansowego w kraju - wynika z badania TNS "Polacy o repolonizacji sektora bankowego", do których dotarła Interia. Blisko 60 proc. rodaków uważa, że w kraju powinno być więcej banków z rodzimym kapitałem. Zapytaliśmy ekonomistów czy "udomowienie" sektora, jak się zwykło w ostatnich czasach mówić, jest zasadne?