• Informacje na temat:

  naczelna izba lekarska

Artykuły na temat: naczelna izba lekarska
 • Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć - Naczelna Izba Lekarska

  Naczelna Izba Lekarska kolejny raz apeluje o ustalenie minimalnej płacy lekarzy i lekarzy dentystów. Zdaniem samorządu, rezydent powinien zarabiać minimum 8,2 tys. zł brutto, a lekarz specjalista - 12,3 tys. zł. W sobotę w stolicy odbędzie się protest młodych lekarzy.

 • NRL negatywnie zaopiniowała projekt dotyczący sieci szpitali

  Naczelna Rada Lekarska negatywnie zaopiniowała projekt nowelizacji ustawy dotyczący sieci szpitali.

 • Kwestie wynagradzania w raportach NIK (część I)

  Najwyższa Izba Kontroli od ponad 90 lat ocenia funkcjonowania państwa i gospodarowanie publicznymi pieniędzmi. Co prawda kwestie wynagradzania rzadko są głównym przedmiotem prowadzonych kontroli(...) 100 proc. Jest to oczywiście zgodne z prawem, ale Najwyższa Izba Kontroli uznała takie postępowania za niezasadne w świetle problemów ekonomicznych spółki. Tutaj warto zwrócić uwagę, iż podobną...

 • Epidemia niezbadanych suplementów. Dlaczego wciąż nie ma nad nimi nadzoru?

  Produktów przybywa tak szybko, że na aptecznych półkach lądują, nim ktokolwiek zdąży je przetestować. Ponad połowa Polaków wierzy, że są bezpieczne dla zdrowia. Naczelna Izba Lekarska ma inne zdanie.

 • OZZL: Dyrektorzy szpitali nie chcą płacić lekarzom podwyżek

  ...całodziennych". Wyjaśnienia tej problematyki umieściła także na swoich stronach internetowych Naczelna Izba Lekarska.

 • E-recepta - to musisz wiedzieć!

  Jak informuje Naczelna Izba Lekarska , przedmiotem wielu wystąpień Okręgowych Zjazdów Lekarzy, Rad Lekarskich oraz dyskusji na posiedzeniach Komisji Izbowych jest kwestia zasad wystawiania recept po wejściu w życie obowiązku wystawienia e-recepty (styczeń 2020). e-Recepta jest elektronicznym dokumentem stosowanym zamiast tradycyjnej recepty w postaci papierowej. Do niedawna, pacjent otrzymywał

 • Jak i gdzie złożyć skargę na lekarza

  Pani Ewa nie jest zadowolona z lekarza z przychodni, który ją leczy. Chce złożyć na niego skargę. Co właściwie powinna ona zawierać? – spytała.

 • Lekarze emeryci ratują system ochrony zdrowia przed katastrofą

  Według danych Naczelnej Izby Lekarskiej (z maja br.) czynnych zawodowo lekarzy jest 134 865 oraz 36 513 lekarzy dentystów. Z tej liczby 33 683 lekarzy i 7311 lekarzy dentystów osiągnęło już wiek emerytalny. Gdyby rzeczywiście udali się na zasłużony odpoczynek, mielibyśmy do czynienia z prawdziwym dramatem w każdym ogniwie systemu - POZ, AOS i szpitalnictwie.

 • Lekarze z Ukrainy? Tylko nieliczni do nas przyjadą

  Nie sprawdziły się oczekiwania, że lekarze napływający z Ukrainy zmniejszą niedostatki kadrowe w Polsce. W naszym kraju pracuje ich niespełna 300. Zniechęcają nie tyle egzaminy, co dość kosztowne formalności i np. konieczność odbywania stażu podyplomowego w ramach wolontariatu. - Z czego wtedy żyć? - pytają.

 • Izba Gospodarki Elektronicznej powołała "Grupę roboczą e-medycyna". Członkami grupy są firmy zrzeszone w e-Izbie specjalizujące się w działaniach związanych z sektorem e-medycyny i e-zdrowia. Celem powstania grupy jest tworzenie kompleksowych rozwiązań: edukacyjnych, doradczych i usługowych dla sektora medycznego w Polsce. Ponadto grupa będzie zajmować się także niwelowaniem barier legislacyjnych