• Informacje na temat:

  nadwyżka

Artykuły na temat: nadwyżka
 • Jak pracodawca może odzyskać "nadwyżkę" wypłaty?

  W praktyce kadrowej zdarzają się błędy w wyliczeniu wynagrodzenia należnego pracownikowi. Czasami wynikają one z okoliczności, na które pracodawca i służby kadrowe nie mają żadnego wpływu, niekiedy zaś z faktycznego błędu rachunkowego czy merytorycznego. W konsekwencji pracownik może otrzymać wynagrodzenie wyższe niż mu się należało. Taką niezaplanowaną "nadwyżkę" pensji można jednak odzyskać.

 • Zasady rozliczania nadwyżki podatku VAT

  W przypadku gdy z rozliczenia VAT wynika nadwyżka podatku naliczonego nad należnym, podatnik decyduje czy nadwyżkę tę wykazać do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, czy też do zwrotu bezpośredniego. Zwrot bezpośredni jest prawem podatnika, z którego nie musi on korzystać.

 • Spisz jego numer, adres i dokładną godzinę zdarzenia. Reklamację musisz złożyć do banku, w którym masz konto. Jeśli w bankomacie będzie stwierdzona nadwyżka...

 • Kolejna miliardowa nadwyżka budżetowa Niemiec

  W pierwszej połowie 2016 r. Niemcy zanotowały dzięki solidnej koniunkturze i niskim stopom procentowym, według wstępnych szacunków 18, 5 mld. euro nadwyżki budżetowej. Jest to wzrost nadwyżki budżetowej do 1,2 proc. PKB - poinformował w środę (24.08.2016) Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden.

 • Budżetówka poczuła zapach pieniędzy. Wszyscy domagają się podwyżek

  Pracownicy służby cywilnej, ale też sądownictwa, żołnierze oraz nauczyciele - wszyscy oni domagają się podwyżek. Gdyby rząd zdecydował się spełnić ich postulaty, musiałby przeznaczyć na ten cel całą nadwyżkę budżetową.

 • W latach 2016-2015 jednostki samorządu terytorialnego osiągną nadwyżkę operacyjną na poziomie 11-12 proc. dochodów operacyjnych, czyli około 22 mld zł. Zadłużenie będzie pozostawać na względnie stabilnym poziomie.

 • Ok. 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla oddelegowanych do pracy w Niemczech

  Około 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla zostało na kilka miesięcy oddelegowanych do pracy w zakładzie tej firmy w niemieckim Ruesselsheim, gdzie zastąpili pracowników tymczasowych. To kolejne, po programie dobrowolnych odejść, działanie związane z nadwyżką zatrudnienia w zakładzie.

 • Rekordowa nadwyżka w handlu zagranicznym

  - Zaskakująca nadwyżka na rachunku obrotów bieżących w styczniu (+53 mln EUR vs konsensus: -964 mln EUR) przełożyła się na znaczną poprawę 12-mies. salda CAB w relacji do PKB (do -1,0% vs. -1,3% w grudniu).

 • Sposób na zatrudnienie niani umowa uaktywniająca

  Na podstawie umowy uaktywniającej pracuje w Polsce prawie 8 tys. niań. Jak podkreślają eksperci, umowa z nianią nie jest skomplikowana. Jeśli wynagrodzenie nie przekracza minimalnego, obowiązkowe składki finansuje budżet państwa. Przy wyższych zarobkach od kwoty nadwyżki opłaca je rodzic.

 • W listopadzie br. nadwyżka budżetu wzrosła o ok. 4,6 mld zł wobec października i na koniec tego miesiąca wyniosła 11,1 mld zł - wynika z czwartkowego komunikatu MF w sprawie szacunkowego wykonania budżetu państwa w okresie styczeń - listopad 2018 r.