• Informacje na temat:

  naftohaz

Artykuły na temat: naftohaz
 • Naftohaz: Wniesiono przedpłatę za 1 mld m sześciennych gazu

  Ukraińska spółka paliwowa Naftohaz poinformowała w piątek wieczorem o wniesieniu przedpłaty za 1 miliard metrów sześciennych rosyjskiego gazu. Na konto rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom przesłano 378 milionów dolarów.

 • Naftohaz wygrał z Gazpromem w Sztokholmie

  Ukraiński państwowy koncern paliwowy Naftohaz wygrał spór z rosyjskim Gazpromem w sądzie arbitrażowym w Sztokholmie - poinformował Naftohaz w piątek.

 • Naftohaz wygrał proces z Gazpromem

  Ukraiński państwowy koncern Naftohaz poinformował, że wygrał proces z rosyjskim Gazpromem przed sztokholmskim sądem arbitrażowym. Zgodnie z orzeczeniem sądu, Rosjanie mają wypłacić ukraińskiej firmie ponad 2 miliardy dolarów. To kolejna, w ostatnim czasie, wygrana Naftohazu z Gazpromem przed sądem arbitrażowym.

 • Ukraińska spółka Naftohaz poinformowała w środę, że zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE z wnioskiem o włączenie jej do postępowania w sprawie decyzji Komisji Europejskiej o rozszerzeniu dostępu rosyjskiego Gazpromu do gazociągu OPAL.

 • Gazprom odmawia dostarczania od marca gazu Ukrainie

  Wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew oświadczył w czwartek, że rosyjski koncern od 1 marca nie dostarcza gazu Ukrainie z powodu braku dodatkowego porozumienia. Ukraiński Naftohaz zarzucił Rosjanom złamanie kontraktu i zapowiada starania o odszkodowanie. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko polecił przygotowanie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w związku

 • Analityk: Duże problemy finansowe Naftohazu

  Analityk Standard Banku, Tim Ash, twierdzi, że finanse ukraińskiego Naftohazu są w dramatycznym stanie.

 • Rosyjski Gazprom wystawił ukraińskiemu Naftohazowi rachunek na 2,6 miliarda dolarów

  Rosyjski koncern gazowy Gazprom wystawił ukraińskiemu Naftohazowi rachunek za nieodebrany w III kwartale 2015 roku gaz na kwotę 2,6 mld dolarów. Oświadczył, że oczekuje zapłaty w ciągu 10 dni.

 • Widmo drastycznych podwyżek cen gazu u naszego sąsiada

  Ukraiński odpowiedni PGNiG - Naftohaz - poinformował, że ceny gazu mogą wzrosnąć dla odbiorców nawet o 40 proc.

 • Gazprom odmawia wypłaty 2,6 miliarda dolarów

  Gazprom odmówił Ukrainie wypłaty 2 miliardów 600 tysięcy dolarów. Rosyjski monopolista miał wypłacić tę sumę w ramach rekompensaty, którą Ukrainie przyznał sztokholmski sąd arbitrażowy. O odmowie Rosjan poinformował ukraiński operator - Naftohaz.

 • Sąd w Amsterdamie zajął w maju należące do rosyjskiego koncernu Gazprom akcje operatora gazociągu Błękitny Potok - firmy Blue Stream Pipeline Company B.V., na wniosek ukraińskiego koncernu Naftohaz - podała w czwartek rosyjska redakcja Deutsche Welle.