• Informacje na temat:

  nagrody nobla

Artykuły na temat: nagrody nobla
 • Rosja: Będą karać za uchylanie się od pracy

  ...został aresztowany Josif Brodski - rosyjski poeta i eseista, laureat literackiej nagrody Nobla.

 • Unikatowy medal Nagrody Nobla na sprzedaż

  Po raz pierwszy we Włoszech na aukcję wystawiono medal Nagrody Nobla. Wylicytować można pamiątkę literackiej nagrody, jaką w 1959 roku otrzymał poeta Salvatore Quasimodo. Cena wywoławcza wynosi 50 tysięcy euro.

 • Noblista zarabia mniej niż mistrz pokera

  O 1 000 USD mniej zarabia Gary Becker - laureat Nagrody Nobla z ekonomii z 1992 roku. Jego zasługą jest m.in. wprowadzenie pojęcia inwestycji w człowieka. Pisarz badający style i zachowania konsumpcyjne ludzi uzyskuje 2 000 USD za porady eksperckie z tej dziedziny. Nieco gorzej płatne są porady "guru miłości" (Tracy Quan), która za internetowe doradztwo w kontaktach damsko-męskich otrzymuje 750

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii

  Amerykańscy naukowcy William Nordhaus i Paul Romer zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za badania związane ze zmianami klimatu i innowacjami technologicznymi - ogłosiła w poniedziałek Królewska Szwedzka Akademia Nauk.

 • 12 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Walki z Pracą Dzieci

  ...roku Międzynarodowa Organizacja Pracy została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.

 • Nobel - To"najbogatszy wagabunda Europy"

  Fundator Nagrody Nobla - inżynier i wynalazca Alfred Nobel to postać nietuzinkowa.Alfred Nobel umarł w 1896 r. pozostawiając po sobie jeden ze sławniejszych spadków świata.

 • "Gazeta Polska codziennie": Wygodne jest życie bankiera

  ..., 21 proc. - premie i nagrody, 14 proc. - inne korzyści. Pozostałą część stanowią wynagrodzenia od spółek zależnych - ustaliła cytowana przez gazetę firma PricewaterhouseCoopers. Więcej w "Gazecie...

 • Brytyjczyk Angus Deaton dostaje ekonomicznego nobla

  Brytyjczyk Angus Deaton został tegorocznym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii - ogłosiła w Sztokholmie Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Wyróżniono go za "analizę konsumpcji, ubóstwa i dobrobytu".

 • Rozwój korporacji absolwenckich w Polsce

  ..., laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii za rok 2009, prof. Fredmund Malik, prof. Jerzy Hausner, polityk i ekonomista, dr Irena Eris, współwłaścicielka i założycielka firmy(...) Magellan Roku. To nagroda dla osób, które w największym stopniu zmienią otoczenie biznesowe i społeczne w Polsce. Pozostałe tytuły to Przedsiębiorca Roku i Menedżer Roku. Przyznawane są także nagrody...

 • Jean Tirole laureatem Nagrody Nobla

  Francuz Jean Tirole dostał w tym roku ekonomicznego Nobla za prace rzucające światło na to, jak rządy mogą regulować przedsiębiorstwa dominujące na rynku. Nagrodę przyznano za stawianie ograniczeń potężnym firmom - uzasadnił sekretarz Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk.