• Informacje na temat:

  najbardziej zadluzone kraje europy

Artykuły na temat: najbardziej zadluzone kraje europy
 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  Przedstawiciele kilkudziesięciu zawodów protestują przeciwko planom otwarcia dostępu do wykonywania reglamentowanej dotychczas pracy. Takie same protesty odbywają się w krajach południa Europy. W próbie otwarcia zawodów, do których wstęp był utrudniony, upatruje się dziś w całej Europie lekarstwa na pobudzenie wzrostu gospodarczego.

 • Uwaga: Polacy coraz bardziej zadłużeni

  Na jednego Polaka przypada przeciętnie 2,3 tys. euro kredytu hipotecznego. Pod tym względem jesteśmy w ogonie Europy, w pięciu krajach zadłużenie mieszkańców jest wyższe od naszego dziesięciokrotnie lub więcej.

 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ...wpływem kilku czynników. Kilka dni wcześniej zrobiły to kraje leżące dalej na migranckim szlaku do bogatej Europy, czyli Słowenia i Chorwacja - należące do UE - a także Serbia. Macedończycy zadziałali(...) czy wodę zdatną do picia. Z drugiej, dziś już nikt nie mówi, że ryzyko związane z terrorem jest wydumane - wiadomo, że co najmniej jeden z paryskich zamachowców dostał się do Europy właśnie w rzece...

 • - Może się wydawać, że Polacy toną w długach. Okazuje się jednak, że na tle innych mieszkańców Europy jesteśmy oszczędni. Wyjątkiem jest czas świąt i moment, w którym rozważamy zakup auta - mówi Jolanta Mróz z Kredyt Inkaso.

 • Polska placa jest chora?

  PKB za dany rok, ale także jego dynamiką i przewidywanym kierunkiem zmian. W krótkiej perspektywie wzrost PKB pozwolił Polsce osiągnąć sukces, podczas gdy inne kraje europejskie pogrążały się(...) wzrastała sześć razy wolniej. Państwa, w których przyrost był niski, wdrożyły plany podtrzymania zatrudnienia. Kraje te postanowiły w czasie kryzysu przede wszystkim chronić pracowników (za pomocą m.in...

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 14): Nie jesteś w stanie spłacać kredytu? Nie rób sobie z tego powodu wyrzutów!

  Szkoda, że nie ma oficjalnych danych na temat tzw. dyscypliny obsługi zadłużenia bankowego i porównania zachowań klientów z poszczególnych krajów. Jestem przekonany, że Polacy byliby niemal na samej górze takiej klasyfikacji. Na podstawie własnych, bogatych w tym względzie doświadczeń, oceniam, że do spłaty kredytów podchodzimy nader poważnie. Czasem nawet zbyt poważnie, co opisywałem w poprzednim odcinku (patrz: syndrom genewski).

 • Analiza: W minionym roku złoty zaskoczył stabilnością

  W 2014 r. złoty był jedną z najbardziej stabilnych walut Starego Kontynentu, w relacji do euro - wynika z analizy firmy doradczej Grant Thornton. Najbardziej rozchwianą walutą Europy był w ub.r. rosyjski rubel, który stracił ok. połowę swojej wartości.

 • Zasobny jak Polak, czyli jaki majątek posiadają gospodarstwa domowe

  Jak kształtuje się bogactwo gospodarstw domowych w Polsce, ile wynoszą średnie aktywa i pasywa Polaków, co w szczególności składa się na majątek obywateli i jak wypadamy pod tym względem na tle Europy? Prezentujemy wyniki badania zaprezentowane w raporcie "Zasobność gospodarstw domowych w Polsce" przygotowanego dla NBP.

 • Sztuczne napędzanie wzrostu PKB grozi destabilizacją unijnej gospodarki

  Pobudzanie wzrostu gospodarczego na siłę może bardziej zaszkodzić niż pomóc europejskiej gospodarce - ocenia Tomáš Sedláček, czeski ekonomista i pisarz. Kraje UE powinny teraz przede wszystkim zmniejszyć zadłużenie, bo w innym przypadku nie poradzą sobie z kolejnym spowolnieniem.

 • Populiści we Włoszech osłabiają euro

  Od wyborów we Włoszech minęło 10 tygodni, ale kraj ten nadal nie ma rządu. Zwykle tego rodzaju sytuacje mają umiarkowany wpływ na rynek, ale tym razem stało się inaczej. Inwestorów zaalarmował fakt, że... Włosi w końcu mogą mieć rząd, ale taki, który może narobić sporo zamieszania. Efekt to najniższy kurs euro względem dolara w tym roku.