• Informacje na temat:

  najbardziej zadluzone kraje europy

Artykuły na temat: najbardziej zadluzone kraje europy
 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  Przedstawiciele kilkudziesięciu zawodów protestują przeciwko planom otwarcia dostępu do wykonywania reglamentowanej dotychczas pracy. Takie same protesty odbywają się w krajach południa Europy. W próbie otwarcia zawodów, do których wstęp był utrudniony, upatruje się dziś w całej Europie lekarstwa na pobudzenie wzrostu gospodarczego.

 • Uwaga: Polacy coraz bardziej zadłużeni

  Na jednego Polaka przypada przeciętnie 2,3 tys. euro kredytu hipotecznego. Pod tym względem jesteśmy w ogonie Europy, w pięciu krajach zadłużenie mieszkańców jest wyższe od naszego dziesięciokrotnie lub więcej.

 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ...wpływem kilku czynników. Kilka dni wcześniej zrobiły to kraje leżące dalej na migranckim szlaku do bogatej Europy, czyli Słowenia i Chorwacja - należące do UE - a także Serbia. Macedończycy zadziałali(...) czy wodę zdatną do picia. Z drugiej, dziś już nikt nie mówi, że ryzyko związane z terrorem jest wydumane - wiadomo, że co najmniej jeden z paryskich zamachowców dostał się do Europy właśnie w rzece...

 • Polacy wśród najbardziej zadłużonych członków UE. Kredyty idą w górę

  W ciągu ostatnich 12 miesięcy Polacy zaciągnęli kredyty konsumpcyjne o wartości 68 mld zł - wynika z danych NBP. Wartość umów nie rośnie szybko, ale ponieważ przeciętny okres kredytowania się wydłuża, to zadłużenie idzie w górę.

 • Polska placa jest chora?

  PKB za dany rok, ale także jego dynamiką i przewidywanym kierunkiem zmian. W krótkiej perspektywie wzrost PKB pozwolił Polsce osiągnąć sukces, podczas gdy inne kraje europejskie pogrążały się(...) wzrastała sześć razy wolniej. Państwa, w których przyrost był niski, wdrożyły plany podtrzymania zatrudnienia. Kraje te postanowiły w czasie kryzysu przede wszystkim chronić pracowników (za pomocą m.in...

 • - Może się wydawać, że Polacy toną w długach. Okazuje się jednak, że na tle innych mieszkańców Europy jesteśmy oszczędni. Wyjątkiem jest czas świąt i moment, w którym rozważamy zakup auta - mówi Jolanta Mróz z Kredyt Inkaso.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 14): Nie jesteś w stanie spłacać kredytu? Nie rób sobie z tego powodu wyrzutów!

  Szkoda, że nie ma oficjalnych danych na temat tzw. dyscypliny obsługi zadłużenia bankowego i porównania zachowań klientów z poszczególnych krajów. Jestem przekonany, że Polacy byliby niemal na samej górze takiej klasyfikacji. Na podstawie własnych, bogatych w tym względzie doświadczeń, oceniam, że do spłaty kredytów podchodzimy nader poważnie. Czasem nawet zbyt poważnie, co opisywałem w poprzednim odcinku (patrz: syndrom genewski).

 • Analiza: W minionym roku złoty zaskoczył stabilnością

  W 2014 r. złoty był jedną z najbardziej stabilnych walut Starego Kontynentu, w relacji do euro - wynika z analizy firmy doradczej Grant Thornton. Najbardziej rozchwianą walutą Europy był w ub.r. rosyjski rubel, który stracił ok. połowę swojej wartości.

 • Zasobny jak Polak, czyli jaki majątek posiadają gospodarstwa domowe

  Jak kształtuje się bogactwo gospodarstw domowych w Polsce, ile wynoszą średnie aktywa i pasywa Polaków, co w szczególności składa się na majątek obywateli i jak wypadamy pod tym względem na tle Europy? Prezentujemy wyniki badania zaprezentowane w raporcie "Zasobność gospodarstw domowych w Polsce" przygotowanego dla NBP.

 • Sztuczne napędzanie wzrostu PKB grozi destabilizacją unijnej gospodarki

  Pobudzanie wzrostu gospodarczego na siłę może bardziej zaszkodzić niż pomóc europejskiej gospodarce - ocenia Tomáš Sedláček, czeski ekonomista i pisarz. Kraje UE powinny teraz przede wszystkim zmniejszyć zadłużenie, bo w innym przypadku nie poradzą sobie z kolejnym spowolnieniem.