• Informacje na temat:

  najbardziej zadłuzone kraje w europie 2014

Artykuły na temat: najbardziej zadłuzone kraje w europie 2014
 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  Przedstawiciele kilkudziesięciu zawodów protestują przeciwko planom otwarcia dostępu do wykonywania reglamentowanej dotychczas pracy. Takie same protesty odbywają się w krajach południa Europy. W próbie otwarcia zawodów, do których wstęp był utrudniony, upatruje się dziś w całej Europie lekarstwa na pobudzenie wzrostu gospodarczego.

 • Czołowi ekonomiści z RFN ostrzegają: UE czeka kryzys, jakiego dotąd nie znaliśmy

  Jeśli w strefie euro nie zajdą szybko zmiany, integracji europejskiej grozi kryzys na wielką skalę.

 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Sezon wyborczy rozkręca się na dobre, trudno więc się dziwić, że Sejm wraca do propozycji ulżenia zadłużonym we frankach. Obiecał to przecież w czasie swojej kampanii wyborczej sam prezydent Andrzej Duda. Trzeba coś z tym zrobić - uznali parlamentarzyści i zabrali się za pracę nad prezydenckim projektem, który spieszy z pomocą bogatym frankowiczom.

 • Analiza: W minionym roku złoty zaskoczył stabilnością

  W 2014 r. złoty był jedną z najbardziej stabilnych walut Starego Kontynentu, w relacji do euro - wynika z analizy firmy doradczej Grant Thornton. Najbardziej rozchwianą walutą Europy był w ub.r. rosyjski rubel, który stracił ok. połowę swojej wartości.

 • Polski transport hamowany przez unijne przepisy i rekordowe długi

  Branża transportowa budzi wielkie emocje w wielu krajach Unii Europejskiej. Wszystko w związku z procedowaną w Parlamencie Europejskim dyrektywą o pracownikach delegowanych, która może zatrzymać polski transport. Choć wydawać by się mogło, że branża transportowa jest silnym konkurentem dla zagranicznych firm, to wiele może zmienić się po wejściu w życie tej dyrektywy.

 • Bankructwo Grecji: Komunikat Międzynarodowego Funduszu Walutowego

  Jak wynika z komunikatu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Grecja nie spłaciła do północy z wtorku na środę raty pożyczki należnej wobec funduszu (MFW) i stała się pierwszym krajem strefy euro nie obsługującym własnego zadłużenia - potwierdził rzecznik tej instytucji. Zdaniem analityków czarny scenariusz się sprawdził.

 • Eugeniusz Gatnar: RPP nie rozważa na razie obniżki stóp procentowych

  - Stopy procentowe są dzisiaj na optymalnym poziomie. Pieniądz jest najtańszy w historii naszego kraju. Nigdy kredyty w Polsce nie były tak tanie. Jednocześnie porównując z innymi krajami w naszym otoczeniu, lokaty wciąż są nie najgorzej oprocentowane - powiedział w rozmowie z Interią prof. Eugeniusz Gatnar, członek Rady Polityki Pieniężnej. - Jestem zwolennikiem strategii "wait and see". Ponieważ rząd rozpoczął luzowanie fiskalne w postaci programu 500+, my (RPP) nie możemy jednocześnie...

 • Raport Euler Hermes o sytuacji gospodarczej w Rosji

  Ekonomiści Euler Hermes skorygowali w dół prognozy wzrostu gospodarczego Rosji. Szczególnie narażone na ryzyko ze względu na ich zależność od importu z Rosji ropy i gazu oraz silnych połączeń handlowych pozostają Finlandia, Słowacja, Litwa, Estonia oraz Republika Czeska.

 • Bankructwo Grecji: Najgorszy scenariusz możliwy

  Czas jednak płynie i obecnie możliwy wydaje się również najgorszy scenariusz - dotyczący bankructwa - który jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się wysoce nieprawdopodobny. Oto, co może się wydarzyć prognozują analitycy Saxobanku.