• Informacje na temat:

  najbardziej zadłużone państwa na świecie

Artykuły na temat: najbardziej zadłużone państwa na świecie
 • Bank Rozwoju na skraju niewypłacalności. Potrzebuje pomocy państwa

  Bank Rozwoju i Zagranicznych Spraw Gospodarczych (Wnieszekonombank, WEB), który był wykorzystywany do "zadań specjalnych" przez obecną władzę w Rosji, potrzebuje dzisiaj ponad bilion rubli (ok. 17,8 mld dol. USA) na spłatę zagranicznych wierzycieli. Bez finansowego wsparcia ze strony państwa instytucji grozi niewypłacalność. Koszty ratowania zadłużonego banku mogą być jednak znacznie większe.

 • Dobra gospodarka potrzebuje dobrego państwa

  Dobra, szybko rozwijająca się gospodarka rynkowa potrzebuje dobrych regulacji i przestrzegania ustanowionych reguł. Zapewnić to może jedynie sprawnie działające państwo i jego instytucje.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 7): Największy bankowy przekręt, czyli dlaczego banki odmawiają restrukturyzacji?

  Dzisiejszy odcinek Poradnika pozwoli ci zrozumieć, czytelniku, dlaczego zazwyczaj tak trudno porozumieć się z bankiem w kwestii ewentualnej restrukturyzacji kredytu. Na początek przypomnijmy definicję: restrukturyzacja zobowiązania to zmiana warunków spłaty kredytu, której celem jest dostosowanie wysokości kolejnych rat, do bieżących możliwości kredytobiorcy.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 25): Nie lękajcie się powiedzieć "nie" bankowemu oprawcy!

  - Jeden film niczego nie zmieni, ale kilka filmów - owszem - powiedział niedawno znany brytyjski reżyser Ken Loach. Przypominam tę puentę, bowiem w dużym stopniu jest ona spójna z moim planem tworzenia kolejnych odcinków poradnika. Otóż nie chciałem jedynie ograniczać się do przekazywania prostych rad typu: jeśli masz kłopoty ze spłatą kredytu takie a takie, to zrób to i to. No i absolutnie nie możesz robić tego i tego...

 • Sezon wyborczy rozkręca się na dobre, trudno więc się dziwić, że Sejm wraca do propozycji ulżenia zadłużonym we frankach. Obiecał to przecież w czasie swojej kampanii wyborczej sam prezydent Andrzej Duda. Trzeba coś z tym zrobić - uznali parlamentarzyści i zabrali się za pracę nad prezydenckim projektem, który spieszy z pomocą bogatym frankowiczom.

 • Saxo Bank - to może się bardzo źle skończyć

  Z każdym dniem rośnie napięcie na świecie, podsycane niemądrą polityką niemądrych przywódców. Odwetowe wojny handlowe i egoistyczne plany negatywnie wpływają na globalną gospodarkę. Analitycy Saxo Banku przewidują trzy scenariusze.

 • Szef EBC: Niezależność banków centralnych jest zagrożona

  Niezależność banków centralnych na całym świecie jest zagrożona przez rządy, które domagają się wsparcia monetarnego: od umarzania długu po zakup obligacji i redukcję stóp procentowych - ocenił w sobotę szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi.

 • Cztery powody do podwyżki stóp procentowych przez Fed

  Wielu inwestorów marzy o czwartej rundzie luzowania ilościowego lub przynajmniej o przełożeniu pierwszej podwyżki stóp przez Fed na 2016 r. Byłoby to nierozsądne posunięcie. Za utrzymaniem status quo przemawiają dwa argumenty:

 • Eugeniusz Gatnar: RPP nie rozważa na razie obniżki stóp procentowych

  - Stopy procentowe są dzisiaj na optymalnym poziomie. Pieniądz jest najtańszy w historii naszego kraju. Nigdy kredyty w Polsce nie były tak tanie. Jednocześnie porównując z innymi krajami w naszym otoczeniu, lokaty wciąż są nie najgorzej oprocentowane - powiedział w rozmowie z Interią prof. Eugeniusz Gatnar, członek Rady Polityki Pieniężnej. - Jestem zwolennikiem strategii "wait and see". Ponieważ rząd rozpoczął luzowanie fiskalne w postaci programu 500+, my (RPP) nie możemy jednocześnie...