• Informacje na temat:

  najbardziej zarabiające firmy w polsce

Artykuły na temat: najbardziej zarabiające firmy w polsce
 • ​Pracodawcy RP: Propozycja rządu naraża pracowników na zwolnienia

  Ekspert Pracodawców RP Łukasz Kozłowski odnosząc się do rządowej propozycji podwyższenia w 2016 r. płacy minimalnej o 100 zł ocenił, że na tak dużej podwyżce skorzysta rząd, tymczasem osoby zarabiające najniższą krajową będą narażone na zwolnienia.

 • Handel naszymi danymi to już epidemia

  Konsumenci z coraz mniejszym zaufaniem patrzą na firmy zarabiające na ich prywatnych danych a internauci są coraz bardziej nieufni, jeśli chodzi o duże firmy gromadzące i sprzedające reklamodawcom, i nie tylko, prywatne dane swoich klientów. Jednocześnie ponad połowa z nich czuje się bezsilna lub bezradna wobec tych praktyk.

 • Informatycy niemal jak członkowie zarządów - satysfakcja zawodowa i przyczyny odejść pracowników IT

  Miniony rok 2016 upłynął pod znakiem rosnących oczekiwań informatyków. Firmy zatrudniające specjalistów IT prześcigają się w sposobach ich rekrutowania, motywowania i jak najdłuższego zatrzymywania. Wysoka retencja jest tu kluczowa, gdyż o wiele korzystniej jest zatrzymać aktualnego pracownika, niż szukać i wdrażać nową osobę. Aby realizować ten cel, firmy stosują różne narzędzia nagradzania...

 • Morawiecki: Najbardziej naturalne byłoby zniesienie limitu składek na ZUS od 2019 r.

  Najbardziej naturalnym wyjściem byłoby wydłużenie vacatio legis o rok, tak, by zniesienie limitu składek na ZUS weszło w życie 1 stycznia 2019 r. - powiedział wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że decyzja nie jest w jego rękach, bo ustawa znajduje się w Senacie.

 • ​42 proc. ankietowanych uważa, że napływ Ukraińców hamuje wzrost wynagrodzeń

  ...42 proc. pracowników uważa, że napływ obywateli Ukrainy hamuje wzrost wynagrodzeń w Polsce; przeciwnego zdania jest 50 proc. ankietowanych - wynika z badania Kantar Millward Brown na zlecenie Personnel Service.

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.

 • Jak długo Polak pracuje na swoje święta?

  Statystyczny Polak potrzebuje ponad 9 dni, aby zarobić na tegoroczne święta. Najdłużej pracować musi kasjer, bo prawie 19 dni roboczych, a na przykład profesor medycyny już 27 razy mniej. W roku 2012 Polacy średnio będą pracować o 2 godziny i 32 minut krócej na święta niż w roku obecnym - wynika z najnowszych analiz firmy Work Service S.A.

 • Milion bogatych Polaków szuka okazji inwestycyjnych

  Wzrasta liczba zamożnych Polaków. Firma doradcza KPMG szacuje, że już w przyszłym roku będzie ich ponad milion! Najbogatsi kupują luksusowe apartamenty i samochody. Szukają także doradców inwestycyjnych, którzy pomogą im zagospodarować zasoby finansowe.

 • Premie i podwyżki - jasna sprawa czy wielka niewiadoma?

  ..., najbardziej świadomi są pracownicy zarabiający najwięcej, bo powyżej 4 tys. na rękę - prawie 80% z nich deklaruje znajomość zasad przyznawania premii. Tymczasem tylko niewiele ponad połowa osób(...) przyznaję, że nigdy nie wyliczam dokładnie tej kwoty, bo jest to dosyć skomplikowane. Moja korporacja ma specjalny algorytm, który bazuje na moich wynikach, wynikach finansowych firmy, poziomie stanowiska...

 • Najwięcej zarobisz w Warszawie

  Generalną zasadą jest, że najbardziej opłaca się pracować w dużych firmach. W takich przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości, możemy liczyć na płace wynoszące przeciętnie przynajmniej 3 000 zł.