• Informacje na temat:

  najbezpieczniejszy bank na świecie

Artykuły na temat: najbezpieczniejszy bank na świecie
 • Bankowiec zredukowany

  Skala zwolnień w krajowych bankach rośnie w szybkim tempie. Czy ich pracownicy będą żyć w ciągłym strachu?

 • W 2017 najbezpieczniejsze obligacji krótkoterminowe lub o zmiennym kuponie

  Trend wzrostu rentowności obligacji może zakończyć się w pierwszym półroczu 2017 roku - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI". Zdaniem ekspertów presję na ceny papierów dłużnych tworzyć będzie w dalszym ciągu wzrost oczekiwań inflacyjnych i polityka banków centralnych. Jako najbezpieczniejsze wskazali obligacje o krótkim terminie wykupu lub zmiennym kuponie.

 • PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką

  PKO Bank Polski zakończył 2018 rok jako najcenniejsza spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jego wartość na ostatniej sesji notowań wyniosła niemal 50 mld zł. Rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dla banku był rekordowy.

 • Pięć polskich banków jako pierwsze na świecie publikują dokumenty w opartym na technologii blockchain systemie trwałego nośnika polskiej firmy Billon. Służy on do przechowywania i przesyłania ważnych(...) sektor bankowy może zaoszczędzić rocznie prawie 500 mln zł.

 • Kurs franka: Prezes Banku Centralnego Szwajcarii zabrał głos

  Szef Narodowego Banku Szwajcarii tłumaczył w czwartek, że decyzja o odejściu od sztywnego kursu franka do euro była przemyślana. Jak uzasadniał, mogła być podjęta jedynie z zaskoczenia. Wcześniej, po jej po ogłoszeniu, rynki ogarnęła panika.

 • Padnie kolejny rekord. Polacy kupią nawet 10 ton złota

  Nie lokaty, nieruchomości, ale złoto to coś, co kusi coraz bardziej Polaków. To właśnie złoto kupujemy coraz częściej. Eksperci oceniają, że wartość naszego rynku w tym roku przekroczy 10 ton. Już teraz sam rynek wyceniany jest na ponad 1,5 mld złotych i może jeszcze rosnąć.

 • Będzie 700 mld zł na depozytach?

  Na koniec tego roku na depozytach bankowych może się znaleźć rekordowa kwota - blisko 700 mld zł. Choć oprocentowanie lokat jest historycznie niskie, Polacy wciąż wolą niższy, ale pewny zysk. Na horyzoncie rysują się tymczasem alternatywne okazje inwestycyjne. Również dla tych, którzy nie lubią ryzyka.

 • Morawiecki: Rząd chce wzmocnienia naszych oszczędności

  W ciągu 2-3 miesięcy rząd zaproponuje program wzmocnienia polskich oszczędności - zapowiedział wczoraj wieczorem wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • LOT i EL AL polecą wspólnie. Linie podpisały porozumienie o rozszerzeniu współpracy

  Podczas trwającego Polsko-Izraelskiego Forum Gospodarczego Polskie Linie Lotnicze LOT i izraelski EL AL podpisały memorandum o współpracy, które finalnie ma doprowadzić do zawarcia umowy code-share. Celem porozumienia jest także szukania efektów synergii między liniami lotniczymi, jak również wzmocnienie relacji - w tym gospodarczych - między Izraelem a Polską.

 • Za decyzję banku centralnego Szwajcarii zapłacą zadłużone gospodarstwa domowe i banki

  Wczorajsza niespodziewana decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego o rezygnacji z obrony kursu franka szwajcarskiego wobec euro wywołała chaos na rynkach. Szwajcarska waluta umocniła się o 20 proc. względem złotego, co wywołało obawy kredytobiorców o wysokość przyszłych zobowiązań. Na zmianach stracą nie tylko zadłużeni i sektor bankowy, lecz także cała gospodarka. Wszystko z powodu przesunięcia