• Informacje na temat:

  najbezpieczniejszy bank na świecie

Artykuły na temat: najbezpieczniejszy bank na świecie
 • Bankowiec zredukowany

  Skala zwolnień w krajowych bankach rośnie w szybkim tempie. Czy ich pracownicy będą żyć w ciągłym strachu?

 • W 2017 najbezpieczniejsze obligacji krótkoterminowe lub o zmiennym kuponie

  Trend wzrostu rentowności obligacji może zakończyć się w pierwszym półroczu 2017 roku - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI". Zdaniem ekspertów presję na ceny papierów dłużnych tworzyć będzie w dalszym ciągu wzrost oczekiwań inflacyjnych i polityka banków centralnych. Jako najbezpieczniejsze wskazali obligacje o krótkim terminie wykupu lub zmiennym kuponie.

 • Pięć polskich banków jako pierwsze na świecie publikują dokumenty w opartym na technologii blockchain systemie trwałego nośnika polskiej firmy Billon. Służy on do przechowywania i przesyłania ważnych(...) sektor bankowy może zaoszczędzić rocznie prawie 500 mln zł.

 • Kurs franka: Prezes Banku Centralnego Szwajcarii zabrał głos

  Szef Narodowego Banku Szwajcarii tłumaczył w czwartek, że decyzja o odejściu od sztywnego kursu franka do euro była przemyślana. Jak uzasadniał, mogła być podjęta jedynie z zaskoczenia. Wcześniej, po jej po ogłoszeniu, rynki ogarnęła panika.

 • Padnie kolejny rekord. Polacy kupią nawet 10 ton złota

  Nie lokaty, nieruchomości, ale złoto to coś, co kusi coraz bardziej Polaków. To właśnie złoto kupujemy coraz częściej. Eksperci oceniają, że wartość naszego rynku w tym roku przekroczy 10 ton. Już teraz sam rynek wyceniany jest na ponad 1,5 mld złotych i może jeszcze rosnąć.

 • Będzie 700 mld zł na depozytach?

  Na koniec tego roku na depozytach bankowych może się znaleźć rekordowa kwota - blisko 700 mld zł. Choć oprocentowanie lokat jest historycznie niskie, Polacy wciąż wolą niższy, ale pewny zysk. Na horyzoncie rysują się tymczasem alternatywne okazje inwestycyjne. Również dla tych, którzy nie lubią ryzyka.

 • Morawiecki: Rząd chce wzmocnienia naszych oszczędności

  W ciągu 2-3 miesięcy rząd zaproponuje program wzmocnienia polskich oszczędności - zapowiedział wczoraj wieczorem wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Za decyzję banku centralnego Szwajcarii zapłacą zadłużone gospodarstwa domowe i banki

  Wczorajsza niespodziewana decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego o rezygnacji z obrony kursu franka szwajcarskiego wobec euro wywołała chaos na rynkach. Szwajcarska waluta umocniła się o 20 proc. względem złotego, co wywołało obawy kredytobiorców o wysokość przyszłych zobowiązań. Na zmianach stracą nie tylko zadłużeni i sektor bankowy, lecz także cała gospodarka. Wszystko z powodu przesunięcia

 • Frank tańszy niż przed tygodniem, złoto na poziomie z końca października

  Kruszce pozostały tanie, frank szwajcarski nie zyskał na wartości, a względem dolara i złotego nawet się osłabił. Zdaniem analityków większy wpływ na ceny ma sytuacja w światowej gospodarce niż szwajcarskie referendum.

 • Ich rodzice nie musieli tego robić, a dla młodych Polaków może to oznaczać być albo nie być na emeryturze

  Zmiany demograficzne odwróciły do góry nogami finansową rzeczywistość Polaków. Obecni 20- i 30-latkowie powinni narzucić sobie obowiązek, którego nie musieli spełniać ich rodzice - samodzielnie oszczędzać na emeryturę. Nie muszą to być duże kwoty, jednak systematyczne odkładanie nawet niewielkiej sumy, to czynność, bez której pokolenia Z, X, Y, Alfa i kolejne, czeka ponura przyszłość - przekonują ekonomiści.