• Informacje na temat:

  najbiedniejsze regiony polski

Artykuły na temat: najbiedniejsze regiony polski
 • Płaca minimalna zależna od regionu? Najniższa w najbiedniejszych

  ...poziomie ogólnokrajowym zbliża się do poziomu 50 proc. średniej płacy w przedsiębiorstwach. Ale gdy się spojrzy na to w rozbiciu na regiony, są miejsca, gdzie jest ona dużo poniżej tego pułapu(...) lokalnym pozwoliłaby skuteczniej walczyć z bezrobociem. - 2000 zł minimalnej pensji w 2017 r. z perspektywy Warszawy to niska kwota, ale z perspektywy małej miejscowości na wschodzie Polski oddalonej od...

 • Polska wciąż w gronie najbiedniejszych krajów UE

  Mimo wzrostu gospodarczego, Polska wciąż pozostaje jednym z najbiedniejszych krajów Unii Europejskiej - wynika z danych Eurostatu. Unijni statystycy zwracają jednak uwagę, że niektóre regiony naszego kraju rozwijają się bardzo szybko.

 • Bezrobocie w Polsce według powiatów - kwiecień 2013 r.

  Rekordzistą na mapie polskiego bezrobocia niezmiennie od kilku lat jest powiat Szydłowiecki. Co trzecia przypadkowo spotkana na ulicy osoba nie ma tutaj pracy.

 • Nasze regiony tygrysami Europy. Bez opolskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego

  W ciągu połowy dekady przeanalizowanej przez Eurostat najszybciej rozwijającym się regionem w Europie było Mazowsze - wynika z opublikowanego właśnie opracowania Europejskiego Urzędu Statystycznego.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  ..., ile trafia do ZUS, NFZ i US Tym samym dysproporcje między polskimi województwami mogą się nadal pogłębiać, bo hamowanie zwykle najbardziej odczuwają najsłabsze regiony. I choć zwykle tam, gdzie(...). - To najsłabsze, najmniej rozwinięte rolniczo regiony Polski, bez nowoczesnego przemysłu - tłumaczy prof. Zenon Wiśniewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Nie ma tam zapotrzebowania na specjalistów...

 • Łącznie 10,5 mld euro na wsparcie polskiej przedsiębiorczości

  Województwa zamierzają na rozwój lokalnych przedsiębiorstw w latach 2014-2020 przeznaczyć z nowej puli funduszy unijnych 10,5 mld euro. Do takich wniosków doszli eksperci Grant Thornton.

 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  ..., jednak niestety takie działanie może mieć odmienny wpływ na sytuację ekonomiczną ubogich. Wysokie minimalne wynagrodzenie ustalone na poziomie centralnym, najbardziej dotyka najbiedniejsze regiony(...) minimalnej uderza w biedne regiony Polski. Koszty pracodawców rosną, nie są oni w stanie utrzymać tej samej liczby pracowników. Zyski drobnych przedsiębiorców są niewielkie i aby nie ponosić straty redukują...

 • KE: Na Polaka przypadnie 239 euro rocznie, na Holendra tylko 12

  W przyszłym rozdaniu środków UE na Polaka statystycznie przypadnie 239 euro rocznie, na Francuza - 34 euro, a na Holendra jedynie 12 euro - wynika z wyliczeń Komisji Europejskiej.

 • ​Pracodawcy RP: Propozycja rządu naraża pracowników na zwolnienia

  ....   - Podwyżka do 1850 zł będzie oznaczała, że choć płaca minimalna w dużych miastach będzie stanowiła tylko niecałe 35 proc. płacy średniej, to jednak będą też takie regiony w Polsce, gdzie będzie...

 • Legenda o Ludwiku co Niemca nie chciał

  Ludwik Sobolewski na polskim rynku kapitałowym zrobił zawrotną karierę. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) za jego czasów była finansowym pępkiem Europy Środkowo-Wschodniej. Po siedmiu(...) chcieli przejąć kontrolę nad polskim rynkiem. Jak było naprawdę?