• Informacje na temat:

  najbogatsi ludzie świata 2014

Artykuły na temat: najbogatsi ludzie świata 2014
 • Majątki Polaków i najbogatszych ludzi na świecie - porównanie

  Ranking najbogatszych ludzi świata przygotowywany przez magazyn Forbes od lat wzbudza duże zainteresowanie. Jednak nie jest dla nikogo zaskoczeniem fakt, że liderem zestawienia w dalszym ciągu pozostaje Bill Gates, który po czteroletniej nieobecności wrócił na szczyt listy.

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • Majątki Polaków i Chińczyków - porównanie

  W 2014 roku przeciętny majątek najzamożniejszych Polaków wyniósł 288 mln dolarów. Dla porównania najbogatsi Chińczycy średnio posiadali dobra o wartości 4228 mln dolarów. Oznacza to, że bogactwo najzamożniejszej grupy obywateli Chin jest 14,5 raza większe niż Polaków.

 • 1 procent najbogatszych będzie mieć więcej niż reszta świata

  Przy utrzymaniu się obecnych trendów do 2016 roku 1 proc. najbogatszych ludzi na świecie będzie posiadać więcej niż reszta populacji - wynika z badania organizacji Oxfam, opublikowanego w poniedziałek.

 • ...w niemieckim sektorze wytwórczym dwa miejsca pracy. W latach 1994-2014 ubyło w ten sposób ok. 275 tys. etatów. Tyle że owe straty były i są w pełni kompensowane przez zyski w postaci tworzenia miejsc pracy(...) jakości i w niskiej cenie na rynek wewnętrzny. Tak zaczynały Chiny, zanim stały się fabryką świata. Dziś powstaje tam co czwarty towar wytwarzany globalnie. Kraje rozwinięte stoją praktycznie poza tymi...

 • Jan Kulczyk nie żyje. Kto zostanie jego następcą?

  29 lipca br. zmarł Jan Kulczyk. Przedsiębiorca, najbogatszy Polak, którego majątek wyceniany jest na przeszło 15 miliardów złotych. Czy "imperium Kulczyka" przetrwa? Kto będzie zarządzać wielomiliardowym, międzynarodowym holdingiem po śmierci jego twórcy?

 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  ...pracy. Dochód przejmowany będzie przez właścicieli maszyn, na które pozwolić będą sobie mogli tylko najbogatsi. Podział na biednych i bogatych będą się więc pogłębiał. Próbą rozwiązania tego problemu(...) gwarantowany będą się sumować. Przykłady zastosowań Mimo, że nawet w najbardziej rozwiniętych gospodarkach świata automatyzacja nie na tyle zaawansowana, aby BDP miał racjonalne zastosowanie, to...

 • Nie żyje Jan Kulczyk. Biznesmeni wspominają wizjonera polskiego biznesu

  Wybitny przedsiębiorca, wizjoner biznesu - tak biznesmeni wspominają Jana Kulczyka. Biznesmen zmarł w Wiedniu w wyniku komplikacji po zabiegu kardiochirurgicznym. Miał 65 lat.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...dwudzieste drugie). Kraje te (z Finlandią na czele) należą do najbardziej konkurencyjnych państw świata. Według raportu konkurencyjności 2013-2014 Światowego Forum Ekonomicznego Finlandia zajmuje w tym(...) siódme najbogatsze państwo świata. Ponadto według badania Great Place to Work to właśnie w Danii znajduje się 21 najlepszych miejsc do pracy. Duński jest nieco mniej opłacalny niż szwedzki, ale wciąż...

 • Apple w centrum uwagi

  Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie zwyżkują po dobrym zakończeniu sesji w USA. Drożeje ropa naftowa, inwestorzy bacznie spoglądali na kurs Apple i ruch miliardera Warrena Buffeta który przez Holding Berkshire zainwestował miliard dolarów.