• Informacje na temat:

  najbogatsi miasta w polsce

Artykuły na temat: najbogatsi miasta w polsce
 • Czy można przeżyć za pensję minimalną w Polsce? Tak, pod warunkiem, że jest się koniem

  .... Przyzwyczailiśmy się - także w tej gazecie - narzekać raczej na wysokie koszty pracy w Polsce, jednak dziś jest już jasne, że tak elastycznego rynku pracy (jakie ładne sformułowanie, równie trafne jak to...

 • Ranking. Najbiedniejsze i najbogatsze gminy

  Kleszczów w Łódzkiem ponownie najbogatszą gminą w Polsce, Warszawa - najbogatszym miastem na prawach powiatu - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 r.

 • Spieszmy się jechać na urlop. Nadchodzi kres płatnego wypoczynku?

  ...prawodawstwa urlopy. W Polsce pierwszy prawdziwy urlop robotnikom i inteligentom zagwarantowała ustawa wprowadzona przez Sejm Ustawodawczy w 1922 r. Podpisany przez marszałka Wojciecha Trąmpczyńskiego akt(...) wtedy, gdy są na to pieniądze i wiedza" - mówił w rozmowie dla "Biuletynu IPN" Paweł Sowiński, autor monografii "Wakacje w Polsce Ludowej. Polityka władz i ruch turystyczny 1945-1989". Nic dziwnego, że...

 • Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

  Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad 80-krotnie większe od wpływów podatkowych najbiedniejszego samorządu - Radgoszczy. Trzy lata wcześniej różnice te były jeszcze większe, prawie 100-krotne.

 • W norweskim raju praca wciąż czeka na Polaków

  Zarobki rzeczywiście są wysokie, jeśli porównywać je z polskimi. Jednak podatki są na poziomie niemal 30 proc. pensji brutto, a koszty życia wysokie. A duże zwroty podatków są zarezerwowane tylko dla tych, którzy tym kosztem opłacają rozłąkę z rodziną, która pozostała w Polsce. Nowo przybyli mogą też liczyć na dodatkowe 10 proc. ulgi podatkowej za tzw. tymczasowy pobyt w Norwegii. Jednak po...

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • Gdzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej o pracę?

  Polacy zainteresowani podjęciem pracy na Wyspach powinni skierować swą uwagę na Aberdeen, Cambridge, Guildford, Reading i Winchester. To właśnie w tych pięciu miastach, według najnowszego raportu Adzuny, czekają nas najlepsze perspektywy zatrudnienia.

 • Najbogatszym powiatem jest Warszawa, najbiedniejszym powiat kazimierski

  Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla wszystkich powiatów w Polsce na 2017 r. (wskaźnik P), wyliczone na podstawie informacji o dochodach podatkowych za 2015 r. wg stanu na 30 czerwca 2016 r. Najzamożniejszym powiatem jest Warszawa, a najbiedniejszym powiat kazimierski - wynika z danych resortu finansów.

 • Aberdeen - tu najłatwiej o pracę

  .... W niewielu regionach Wielkiej Brytanii można liczyć na tak dobre warunki zatrudnienia. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie urzędu miasta, przeciętne tygodniowe wynagrodzenie w Aberdeen...

 • Sprzedaż apartamentów w Polsce na przykładzie sześciu miast

  Około 15-20 tys. zł za metr kwadratowy - tyle średnio kosztują apartamenty w projektach deweloperskich z najwyższej półki. Najdroższym rynkiem w kraju pozostaje oczywiście Warszawa. W tym tekście sprawdziliśmy ceny i lokalizacje ekskluzywnych nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego w stolicy i wybranych miastach regionalnych.