• Informacje na temat:

  najbogatsi na świecie

Artykuły na temat: najbogatsi na świecie
 • Majątki Polaków i najbogatszych ludzi na świecie - porównanie

  Najbogatsi z pierwszej setki rankingu "The World's Billionaires" wspólnie posiadają prawie 2,278 mld dolarów. Natomiast łączna wartość majątków stu najbogatszych Polaków jest 62-krotnie mniejsza i wynosi niespełna 37 mld dolarów. W 2014 roku przeciętny majątek stu najzamożniejszych Polaków to około 368 mln dolarów. Natomiast dorobek najbogatszych ludzi na świecie średnio wyniósł 22,7 mld dolarów, co...

 • Chińczycy to najbogatsi turyści na świecie

  Spowolnienie gospodarcze i poważne spadki na giełdach nie powstrzymują Chińczyków przed wydawaniem pieniędzy poza granicami.

 • Ile zarabiają najbogatsi piłkarze i trenerzy?

  ...trenerów świata. Włoch Fabio Capello, selekcjoner reprezentacji Rosji, może liczyć na zarobki wysokości 13 mln USD. Daje mu to czwartą pozycję w rankingu najlepiej zarabiających trenerów na świecie...

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • "Wprost": Setka najbogatszych Polaków ma 142 mld zł

  .... "To wciąż zaledwie jedna trzecia tego, co ma Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie" - wskazano.

 • Raport: Światowe bogactwo w rękach garstki ludzi

  Z raportu Boston Consulting Group wynika, że globalne bogactwo nadal koncentruje się w rękach garstki najbogatszych. Majątki rosną teraz coraz szybciej w Azji, która wyprzedziła Europę.

 • Kim są najbogatsze mamy świata?

  Stereotypy nie są łaskawe dla kobiet w świecie biznesu. Niesprawiedliwie postrzegane są one jako zbyt emocjonalne i obawiające się ryzyka. Tymczasem liczba kobiet w rankingu najbogatszych osób na świecie stale rośnie. Co więcej, większość z nich to mamy, sprawnie łączące karierę zawodową z macierzyństwem.

 • Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych

  Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie bezapelacyjnie rządzi Bill Gates. 60-letni amerykański gigant branży informatycznej zarobił w ubiegłym roku 75 miliardów dolarów. Pozostałe miejsca na podium zajęli - według magazynu "Forbes" - Amancio Ortega oraz Warren Buffet.

 • Myśląc o najbogatszych Brytyjczykach, jako pierwsze skojarzenie przychodzi do głowy rodzina królewska. Jednak majątek królowej Elżbiety II w rzeczywistości jest dużo mniejszy niż dobytek najzamożniejszych Brytyjczyków z listy najbogatszych ludzi na świecie, przygotowanej przez magazyn Forbes. Kim są te osoby i jak wypadają na tle najbogatszych Polaków?

 • Są na świecie miejsca, gdzie doba hotelowa może kosztować kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a na wakacje przejeżdżają gwiazdy światowego kina czy zamożni z całego świata. Nie zawsze jednak trzeba mieć miliony na koncie, by móc odwiedzić takie zakątki. Jakie miejsca najbardziej kojarzą się Polakom z luksusem? To pytanie zadał Deutsche Bank w swoim najnowszym badaniu opinii*. W zestawieniu najbardziej