• Informacje na temat:

  najbogatsi polacy 2013

Artykuły na temat: najbogatsi polacy 2013
 • Majątki Polaków i Chińczyków - porównanie

  W 2014 roku przeciętny majątek najzamożniejszych Polaków wyniósł 288 mln dolarów. Dla porównania najbogatsi Chińczycy średnio posiadali dobra o wartości 4228 mln dolarów. Oznacza to, że bogactwo najzamożniejszej grupy obywateli Chin jest 14,5 raza większe niż Polaków.

 • W ślad za rodzicami czy w poszukiwaniu własnej niszy? Co robią dzieci polskich milionerów?

  W zasadzie mogliby nie robić nic. Rodzice zadbali, by do końca życia niczego im nie brakowało. Mimo tego, wielu z nich dołącza do rodzinnych biznesów, angażują się w ich budowę. Inni wybierają własną ścieżkę kariery i realizują się z dala od rodzinnych imperiów. Co robią dzieci polskich milionerów?

 • Emigracja zarobkowa: 1,2 miliona Polaków rozważa wyjazd z kraju

  ...- mówi agencji Newseria Biznes Kościański. - Bardzo mało obserwujemy powrotów do kraju ze względów płacowych. Owszem, Polacy wracają z zagranicy, natomiast głównie ze względów rodzinnych lub(...) zdecydowanie gorsze niż w krajach Europy Zachodniej. Według danych OECD, w 2013 roku przeciętne wynagrodzenie brutto w Wielkiej Brytanii wynosiło ponad 2,6 tys. funtów miesięcznie. W Niemczech pracownicy...

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • Spieszmy się jechać na urlop. Nadchodzi kres płatnego wypoczynku?

  ...wymiarze godzin, zwiększył się z 16 proc. w 2003 r. do 19,5 proc. w 2013 r. W Polsce co czwarty zatrudniony pracował na umowie na czas określony. Co dziesiąty - w niepełnym wymiarze godzin. 9 proc...

 • Podatkowa ofensywa PiS. Powstanie trzecia stawka dla najbogatszych Polaków?

  Prawo i Sprawiedliwość chce większego opodatkowania najbogatszych. Ma to pomóc w finansowaniu wyborczych obietnic.

 • Coraz więcej bogaczy w Polsce

  W 2013 roku w Polsce mieszkało 786 tys. osób zamożnych i bogatych, tj. zarabiających powyżej 85 tys. zł rocznie. To kolejny rok, w którym grono to powiększa się. W stosunku do 2012 r. wzrost ten wyniósł 18 tys. osób.

 • Boryszew: Stołeczny sąd nie chce sądzić sprawy jednego z najbogatszych Polaków

  Stołeczny sąd chce przeniesienia do Torunia procesu jednego z najbogatszych Polaków Romana K. i jego żony, oskarżonych o manipulację akcjami spółki Boryszew. Śledztwo w tej sprawie toczyło się od 2013 r., po zawiadomieniu złożonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 • ...proc. z nich dysponuje kapitałem w przedziale od 1 mln do 5 mln dol. Tych z najwyższej półki - z majątkiem ponad 100 mln dol. - jest ledwie stu. Według raportu KPMG, najbogatsi Polacy to przede(...) Podlasie. Partner w KPMG Andrzej Marczak mówi, że najzamożniejsi Polacy dorabiają się majątku na trzy sposoby. Pierwszy to własna działalność gospodarcza. Jeśli ktoś zarabia odpowiednio dużo, to...

 • Unia państw równych i równiejszych. Najbogatsze kraje mogą liczyć na taryfę ulgową

  Bruksela nie traktuje wszystkich jednakowo. Są kraje, które mogą liczyć na specjalne względy. Polska do nich nie należy. Na największą przychylność Brukseli mogą liczyć Niemcy.