• Informacje na temat:

  najbogatsi polacy ranking marek

Artykuły na temat: najbogatsi polacy ranking marek
 • Wprowadzona we Francji w 2012 roku 75 proc. stawka podatku dla najbogatszych obywateli stała się przyczyną wyjazdu z kraju kilku milionerów. Szeroko komentowana w mediach była emigracja Gerarda Depardieu, który po wprowadzeniu podatku został Rosjaninem. Francuski rząd szybko wycofał się z tego rozwiązania i do końca 2014 roku zniósł podatek. Jak duże majątki posiadają najbogatsi Francuzi, którzy...

 • Jak Jan Kulczyk budował swoje imperium: nie musiał zaczynać od zera, jak nikt potrafił robić interesy z państwem

  Powstawania takich imperiów biznesowych, jak to zbudowane przez Jana Kulczyka, nie należy się spodziewać. Bo nie ma już takich możliwości na linii biznes-państwo jak w pierwszych latach transformacji i przechodzenia z gospodarki centralnie planowanej do rynkowej. W pokoleniu Kulczyka było kilka postaci, które potrafiły to wykorzystać. Tylko jemu udało się zmienić to w trampolinę do rozwoju. Następne pokolenia skazane są na rozwój bez państwowego wspomagania.

 • Netflix wkrótce w Polsce: Underwood kontra Mostowiakowie. Kogo będziemy oglądać?

  Czy Netflix zrobi z polską telewizją to, co bohater serialu "House of Cards" z politycznymi wrogami? Bliski start serwisu w Polsce cieszy widzów. Rynek telewizyjny powinien zacząć się bać.

 • Na polskim rynku private banking coraz tłoczniej. O zamożnych Polaków walczą już nie tylko krajowe banki, ale tuzy światowej bankowości prywatnej.

 • 100 najbogatszych!

  Jak wynika z listy najbogatszych tygodnika ,,Wprost", nasi rodacy mnożyli swoje majątki w 2003 r. cztery razy szybciej niż w 2002 r. W tym samym czasie wzrost PKB Polski wyniósł 1,4 proc. w 2002 i 3,7 proc. w 2003 r.

 • Spekulanci i krezusi, czyli polski rynek nieruchomości według "Forbesa"

  - Popularna maksyma rynkowych spekulantów mówi, że nie istnieją lepsze sposoby na zarabianie pieniędzy, niż giełda i nieruchomości. Czy opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" lista 100 najbogatszych Polaków 2012 potwierdza tę regułę? - pyta Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

 • - Jeden z najbogatszych Polaków Jacek D. i członkowie jego rodziny odpowiedzą przed sądem za nieprawidłowości związane z zakupem ziemi zwróconej Kościołowi przez Komisję Majątkową. Gliwicka prokuratura zarzuca im wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i pranie pieniędzy.

 • Norwegia: kraj w którym żyje się najlepiej?

  W którym kraju żyje się najlepiej? W Globalnym Raporcie o Rozwoju Społecznym ONZ piąty raz na szczycie znalazła się Norwegia