• Informacje na temat:

  najbogatsi rosjanie wg forbes

Artykuły na temat: najbogatsi rosjanie wg forbes
 • Wprowadzona we Francji w 2012 roku 75 proc. stawka podatku dla najbogatszych obywateli stała się przyczyną wyjazdu z kraju kilku milionerów. Szeroko komentowana w mediach była emigracja Gerarda Depardieu, który po wprowadzeniu podatku został Rosjaninem. Francuski rząd szybko wycofał się z tego rozwiązania i do końca 2014 roku zniósł podatek. Jak duże majątki posiadają najbogatsi Francuzi, którzy...

 • W Rosji zmiana w czołówce najbogatszych

  Jak podał "Forbes" w Rosji nastąpiła zmiana na czele rankingu najbogatszych. Najbogatszym Rosjaninem przestał być Władimir Potanin, a został nim współwłaściciel koncernu gazowego Nowatek Leonid Michelson.

 • ichaił Borysowicz Chodorkowski za dwa miesiące skończy 40 lat. Urodził się w Moskwie. Jest absolwentem wydziału chemii Instytutu Mendelejewa.

 • Moskwa - światowe centrum miliarderów

  Moskwa prześcignęła Nowy Jork w liczbie miliarderów - pisze brytyjski dziennik "The Independent". Rosyjska elita finansowa bogaci się w imponującym tempie. Jeszcze w lutym było 25 Rosjan-miliarderów, dwa miesiące później - już 36.

 • Rosyjska ruletka, czyli rzecz o carskiej fantazji miliarderów. Bez umiaru

  Fantazja Rosjan zawsze była imponująca, wbrew naturze, wbrew wszelkiej logice. Zawracanie biegu rzeki, ścinanie góry przez pół, prywatne autostrady w Tajdze, to tylko niektóre z jej spektakularnych wybryków. W czym tkwi fenomen owej nieujarzmionej wyobraźni - czy to kwestia mentalności, czy liczby zer na koncie?

 • Rosja: Ponad 21 mln osób żyje za mniej niż 5 euro dziennie

  Liczba Rosjan żyjących poniżej progu ubóstwa, czyli za mniej niż 5 euro dziennie, wzrosła do ponad 21 mln osób - wynika z danych opublikowanych w czwartek przez rosyjskie biuro statystyczne Rosstat.

 • - Tam (w Rosji - przyp. red.) będą powstawać fortuny, tak jak w Stanach Zjednoczonych w czasie prohibicji. A sankcje są swego rodzaju prohibicją - sytuację ekonomiczną najbogatszych Rosjan w przyszłości przewiduje Kazimierz Krupa, redaktor naczelny miesięcznika "Forbes".

 • Być obrzydliwie bogatym - jak to pokazać?

  Od kiedy designerskie torebki i superszybkie samochody przestały być wyróżnikiem najbardziej zamożnej klasy i zaczęły być dostępne, jeśli nie dla wszystkich, to dla milionów ludzi na całym świecie, najbogatsi maja problem z pokazaniem siły swoich portfeli.

 • Pierwsza grecka wyspa idzie pod młotek

  - Grecka wysepka na północy Morza Egejskiego trafi we wrześniu pod młotek. Będzie ona pierwszą wystawioną na aukcję grecką wyspą - poinformował w środę organizator aukcji, mający siedzibę w Salonikach.