• Informacje na temat:

  najbogatsi wlosi

Artykuły na temat: najbogatsi wlosi
 • Emigracja zarobkowa, czyli poszukiwanie dobrobytu

  Otwarcie unijnego rynku pracy dla nowych członków Wspólnoty było celem politycznych zabiegów. Dziś ekonomicznie motywowane migracje zaczynają wzbudzać kontrowersje.

 • Florek: Za polską reformą podatków poszliby Węgrzy czy Hiszpanie. Też są eksploatowani przez zachodnie koncerny

  Jeżeli w Polsce udałoby się przeprowadzić reformę podatków, za nami poszliby Węgrzy, Czesi, Słowacy, Rumuni, Bułgarzy, Grecy, Włosi i Hiszpanie. Oni też są eksploatowani przez zagranicznych gigantów - mówi Ryszard Florek, prezes firmy Fakro, jeden z założycieli Fundacji "Pomyśl o przyszłości".

 • Rynek pracy w Niemczech i Austrii - co trzeba wiedzieć

  Siedem lat po przystąpieniu Polski do Unii będziemy mogli legalnie pracować w Niemczech i Austrii. Dowiedz się, jakie tam są zarobki.

 • Podczas szczytu Unii Europejskiego w Brukseli liderzy 28 państw doszli do porozumienia w kwestii kryzysu migracyjnego nękającego najbogatsze kraje Starego Kontynentu. Informacje te zostały potwierdzone przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Taki obrót spraw zdecydowanie sprzyja wspólnej walucie, gdyż ogranicza ryzyko nowych wyborów w Niemczech. Polska waluta naturalnie korzysta na słabszym dolarze o poranku.

 • Mała skłonność do oszczędzania - pięta achillesowa polskich finansów

  Stopa oszczędności w Polsce jest najniższa w regionie. Tymczasem odpowiedni poziom pieniędzy odłożonych przez indywidualne osoby jest konieczny dla wspierania prawidłowego rozwoju gospodarki.

 • Wicepremier Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

 • Oceny sytuacji ekonomicznej kraju - w sierpniu największy spadek w Chinach i w Polsce

  Według międzynarodowego sondażu Global Advisory przeprowadzonego przez Ipsos w 24 krajach świata, w sierpniu br. Chiny i Polska odnotowały największy spadek pozytywnych ocen sytuacji ekonomicznej. Spadek ten wyniósł w Chinach 14 proc., a w Polsce 11 proc. Średnio w zeszłym miesiącu we wszystkich badanych krajach oceny sytuacji gospodarczej spadły o 2 proc.

 • Grecki scenariusz we Włoszech. Tylko który?

  W Grecji, po rozpaczliwej próbie obrony swojej pozycji poprzez referendum, do dymisji podał się premier Papandreu. Pojawiła się wreszcie szansa na ponadpartyjny proreformatorski rząd, pod przewodnictwem byłego wiceprezesa EBC, który ma wyprowadzić pogrążony w chaosie kraj z gospodarczego dołka. Podobny scenariusz może niedługo rozegrać się we Włoszech. Gabinet Silvio Berlusconiego, który utracił już prawie zupełnie zaufanie rynków finansowych, mógłby zostać zastąpiony przez rząd szerokiej...

 • Polski luksus w tyle za europejskim

  Polski rynek luksusu jest najsłabiej rozwinięty ze wszystkich krajów regionu. W 2010 roku według szacunków wart był 3,5 mld zł. Kupujemy mało, bo nie jesteśmy snobami. Stawiamy na jakość, rzadziej patrzymy na metki.

 • Wakacje w raju

  Milionerzy nie lubią wysokich podatków, więc ich nie płacą. Kryzysowa Europa próbuje to zmienić.