• Informacje na temat:

  najbogatsza gmina w polsce

Artykuły na temat: najbogatsza gmina w polsce
 • Ranking. Najbiedniejsze i najbogatsze gminy

  Kleszczów w Łódzkiem ponownie najbogatszą gminą w Polsce, Warszawa - najbogatszym miastem na prawach powiatu - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 r.

 • Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

  Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad 80-krotnie większe od wpływów podatkowych najbiedniejszego samorządu - Radgoszczy. Trzy lata wcześniej różnice te były jeszcze większe, prawie 100-krotne.

 • Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin. Ogromne różnice w dochodach

  Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie blisko 32 tys. zł na jednego mieszkańca Kleszczów w woj. łódzkim pozostaje najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • Potężne straty finansowe najbogatszych gmin

  Najbogatsze gminy górnicze stracą najwięcej na zmianach, przygotowanych przez rząd, które dotyczą opłat eksploatacyjnych za wydobycie kopalin. Samorządy dostaną mniej, a rząd będzie miał do dyspozycji dodatkowo ponad 80 mln zł, które trafią do państwowego funduszu.

 • Samorząd terytorialny straci niezależność?

  Władze centralne narzucają samorządom coraz więcej zadań, ale nie dają pieniędzy na ich realizację. Samorząd terytorialny w Polsce traci autonomię finansową. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie podatku katastralnego.

 • Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł - wynika danych GUS za 2016. Swoje bogactwo Kleszczów zawdzięcza podatkom z kopalni i elektrowni Bełchatów, zlokalizowanych na jej terenie.

 • Tylko 15-20 proc. mieszkań w Polsce jest wynajmowanych. To ponad dwa razy mniej niż w Holandii czy Niemczech.

 • Suburbanizacja trwa w najlepsze. Przybywa mieszkańców gmin okalających największe miasta

  Mieszkańcy dużych miast chętnie przeprowadzają się do okolicznych gmin. Gdzie w 2015 r. odnotowano najwyższe saldo migracji?

 • Sto tysięcy mieszkań lepsze od 500 plus?

  Na początku kwietnia br. oficjalnie wystartował rządowy program Rodzina 500 plus. Jego koszt jest duży nawet w skali całego budżetu. Ogrom środków przeznaczonych na transfery gotówkowe dla rodzin można sobie uświadomić, przeliczając budżet programu Rodzina 500 plus na koszt budowy mieszkań.

 • Trzy czwarte naszych rodaków ocenia, że sytuacja na rynku pracy jest zła. Krytyczne opinie na ten temat są powszechne we wszystkich grupach społecznych. Większość badanych jest zdania, że sytuacja będzie się jeszcze pogarszać. Prawie połowa respondentów ocenia, że w ich miejscu zamieszkania lub okolicy nie można znaleźć w ogóle żadnej pracy. Nasi reporterzy postanowili przyjrzeć się sytuacji.