• Informacje na temat:

  najbogatsza gmina w polsce

Artykuły na temat: najbogatsza gmina w polsce
 • Zarobki i koszty życia w Szwajcarii

  ...w zależności od płci. Koszty życia Wynagrodzenia w Szwajcarii są wysokie, ale warto również zwrócić uwagę na koszty życia. Tabela 2. przedstawia zestawienie cen wybranych produktów w Polsce i Szwajcarii w 2019 roku. Porównując ceny wybranych produktów w Polsce i w Szwajcarii można zauważyć, że wszystkie produkty w Szwajcarii są znacznie droższe niż w naszym kraju. Największa różnica jest...

 • GUS: Kleszczów najbogatszą gminą w Polsce; najbiedniejszą - Zawadzkie

  Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów w woj. łódzkim, gdzie łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła poziom 44 tys. zł - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2018 r.

 • Ranking. Najbiedniejsze i najbogatsze gminy

  Kleszczów w Łódzkiem ponownie najbogatszą gminą w Polsce, Warszawa - najbogatszym miastem na prawach powiatu - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 r.

 • Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

  Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad 80-krotnie większe od wpływów podatkowych najbiedniejszego samorządu - Radgoszczy. Trzy lata wcześniej różnice te były jeszcze większe, prawie 100-krotne.

 • Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin. Ogromne różnice w dochodach

  Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie blisko 32 tys. zł na jednego mieszkańca Kleszczów w woj. łódzkim pozostaje najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • Potężne straty finansowe najbogatszych gmin

  Najbogatsze gminy górnicze stracą najwięcej na zmianach, przygotowanych przez rząd, które dotyczą opłat eksploatacyjnych za wydobycie kopalin. Samorządy dostaną mniej, a rząd będzie miał do dyspozycji dodatkowo ponad 80 mln zł, które trafią do państwowego funduszu.

 • Samorząd terytorialny straci niezależność?

  Władze centralne narzucają samorządom coraz więcej zadań, ale nie dają pieniędzy na ich realizację. Samorząd terytorialny w Polsce traci autonomię finansową. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie podatku katastralnego.

 • Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł - wynika danych GUS za 2016. Swoje bogactwo Kleszczów zawdzięcza podatkom z kopalni i elektrowni Bełchatów, zlokalizowanych na jej terenie.

 • Darmowe przedszkola i dowozy dzieci do przedszkoli; dopłaty do wody, ścieków i śmieci oraz zwolnienia z niektórych podatków. Również kryty basen, korty tenisowe i lokalna sieć gminnego transportu - to niektóre z udogodnień, jakie mają do dyspozycji mieszkańcy gminy Rudna, nieopodal Lubina. - Bogactwo regionu zawdzięczamy położeniu. Leżymy w sercu Zagłębia Miedziowego. To dar , który dała nam natura - podkreśla Władysław Bigus, wójt gminy Rudna.

 • Polska dwóch prędkości

  W Polsce szybko rozwija się tylko pięć największych aglomeracji: warszawska, wrocławska, trójmiejska, poznańska i krakowska oraz 30 mniejszych ośrodków. Różnica w poziomie rozwoju i zamożności między tymi pierwszymi a pozostałymi powiększa się, a najbiedniejsze miejscowości zaczynają się "zwijać".