• Informacje na temat:

  najbogatsze gminy w polsce

Artykuły na temat: najbogatsze gminy w polsce
 • Spieszmy się jechać na urlop. Nadchodzi kres płatnego wypoczynku?

  ...prawodawstwa urlopy. W Polsce pierwszy prawdziwy urlop robotnikom i inteligentom zagwarantowała ustawa wprowadzona przez Sejm Ustawodawczy w 1922 r. Podpisany przez marszałka Wojciecha Trąmpczyńskiego akt(...) wtedy, gdy są na to pieniądze i wiedza" - mówił w rozmowie dla "Biuletynu IPN" Paweł Sowiński, autor monografii "Wakacje w Polsce Ludowej. Polityka władz i ruch turystyczny 1945-1989". Nic dziwnego, że...

 • Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

  Dochody najbogatszej gminy w Polsce, Kleszczowa, są ponad 80-krotnie większe od wpływów podatkowych najbiedniejszego samorządu - Radgoszczy. Trzy lata wcześniej różnice te były jeszcze większe, prawie 100-krotne.

 • Luksemburg otworzył drzwi

  ...(urząd gminy). Gospodarka - Dość dobrze rozwinięte jest tu hutnictwo żelaza (Esch-sur-Alzette i Differdange). Dominują przemysł metalowy, maszynowy, chemiczny (tworzyw sztucznych i gumowych...

 • Ranking. Najbiedniejsze i najbogatsze gminy

  Kleszczów w Łódzkiem ponownie najbogatszą gminą w Polsce, Warszawa - najbogatszym miastem na prawach powiatu - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 r.

 • Potężne straty finansowe najbogatszych gmin

  Najbogatsze gminy górnicze stracą najwięcej na zmianach, przygotowanych przez rząd, które dotyczą opłat eksploatacyjnych za wydobycie kopalin. Samorządy dostaną mniej, a rząd będzie miał do dyspozycji dodatkowo ponad 80 mln zł, które trafią do państwowego funduszu.

 • Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin. Ogromne różnice w dochodach

  Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie blisko 32 tys. zł na jednego mieszkańca Kleszczów w woj. łódzkim pozostaje najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł - wynika danych GUS za 2016. Swoje bogactwo Kleszczów zawdzięcza podatkom z kopalni i elektrowni Bełchatów, zlokalizowanych na jej terenie.

 • - to niektóre z udogodnień, jakie mają do dyspozycji mieszkańcy gminy Rudna, nieopodal Lubina. - Bogactwo regionu zawdzięczamy położeniu. Leżymy w sercu Zagłębia Miedziowego. To dar , który dała nam natura - podkreśla Władysław Bigus, wójt gminy Rudna.

 • Samorząd terytorialny straci niezależność?

  Władze centralne narzucają samorządom coraz więcej zadań, ale nie dają pieniędzy na ich realizację. Samorząd terytorialny w Polsce traci autonomię finansową. Rozwiązaniem problemu może być wprowadzenie podatku katastralnego.

 • Nie tylko luka w VAT. Oto poczet dziur polskich

  Polska to kraj luk. I nie chodzi o ubytki w nawierzchniach dróg, od których zaczęliśmy się już odzwyczajać, lecz o całe obszary życia gospodarczego i społecznego, gdzie minusów jest więcej niż plusów. Zdaniem ekspertów, zagrażają one rozwojowi kraju.