• Informacje na temat:

  najbogatsze kraje na swiecie

Artykuły na temat: najbogatsze kraje na swiecie
 • W których krajach najtrudniej znaleźć pracę?

  ...r. Poza Europą Okazuje się, że to krajom pozaeuropejskim z tej organizacji - większość krajów OECD to kraje europejskie - lepiej idzie kontrolowanie bezrobocia. W Ameryce stopa bezrobocia jest wciąż(...) nieruchomości W rozwiniętej Europie recesja najbardziej dotknęła kraje, które mają za sobą wzrost i załamanie szybko rozwijającej się branży budowlanej oraz szybujące w górę ceny nieruchomości. Irlandia...

 • Chińczycy to najbogatsi turyści na świecie

  Spowolnienie gospodarcze i poważne spadki na giełdach nie powstrzymują Chińczyków przed wydawaniem pieniędzy poza granicami.

 • ...uwierzyć". Na zdjęciach: Najlepsze kraje na szukanie pracy w przyszłym roku Najlepsi pracodawcy Jak praca zagranicą może pomóc w karierze Co zrobić przed przeprowadzką zagranicę Ten(...) zamykają takie kraje jak Peru, Kostaryka i Argentyna, a także Australia i Hong Kong. Jak wypadają Stany Zjednoczone? Lepiej niżby się można spodziewać. Prognoza zatrudnienia netto wynosi tam 9 proc...

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • ..., a nawet w branży filmowej. Prowadzi działalność w ponad 60 krajach świata i zatrudnia blisko 70 tys. pracowników. Dla porównania, majątek nieżyjącego już najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, wyceniono(...) odziedziczył po swoim ojcu udziały w Sainsbury's, brytyjskiej sieci hipermarketów. Jego majątek, zgodnie z danymi Forbesa wynosi 830 mln euro. Z kolei majątek pięćdziesiątego najbogatszego Polaka wynosi dla...

 • Dziesiątki najbogatszych ukryły miliardy euro w Luksemburgu

  Sześćdziesięciu ze 100 najbogatszych Belgów założyło fikcyjne spółki w Luksemburgu, by unikać podatków. W aferę zamieszany jest b. premier Yves Leterme i dziesiątki firm. Przed belgijskim fiskusem ukryto w ten sposób 48 mld euro - piszą "Le Soir" i "De Tijd".

 • Majątki Polaków i Chińczyków - porównanie

  W 2014 roku przeciętny majątek najzamożniejszych Polaków wyniósł 288 mln dolarów. Dla porównania najbogatsi Chińczycy średnio posiadali dobra o wartości 4228 mln dolarów. Oznacza to, że bogactwo najzamożniejszej grupy obywateli Chin jest 14,5 raza większe niż Polaków.

 • Nobel - To"najbogatszy wagabunda Europy"

  Fundator Nagrody Nobla - inżynier i wynalazca Alfred Nobel to postać nietuzinkowa.Alfred Nobel umarł w 1896 r. pozostawiając po sobie jeden ze sławniejszych spadków świata.

 • Myślisz o emigracji zarobkowej? Zapomnij o Londynie, teraz króluje Dubaj!

  Dubaj stał się nowym kierunkiem emigracji zarobkowej wśród Polaków. Wymarzona, słoneczna pogoda oraz ekskluzywne, zapierające dech w piersiach wieżowce, a przede wszystkim pewna i bezpieczna praca sprawiają, że oprócz wakacyjnego wyjazdu, coraz więcej Polaków decyduje się opuścić rodzimy kraj na dłużej.

 • Najbogatsze firmy będą musiały ujawnić majątek i gdzie płacą podatki

  Europosłowie chcą, by międzynarodowe korporacje ujawniały podatki płacone w krajach, w których działają. Firmy działające w UE powinny udostępniać informacje o swoich zasobach i płaconych wszędzie na świecie podatkach - zdecydował we wtorek Parlament Europejski przyjmując stanowisko wobec zaproponowanych przez KE zmian w przepisach. Przepisy będą dotyczyć firm międzynarodowych o obrotach powyżej 750 milionów euro. Ma to być kolejny krok w walce z unikaniem opodatkowania przez globalne...