• Informacje na temat:

  najbogatsze kraje świata

Artykuły na temat: najbogatsze kraje świata
 • Brazylia jest zmuszona do importowania pracowników. "W tym roku stworzyliśmy już 1,5 mln miejsc pracy" - dodał ósmy najbogatszy człowiek świata według ostatniego rankingu magazynu "Forbes". "Trudno w to uwierzyć". Na zdjęciach: Najlepsze kraje na szukanie pracy w przyszłym roku Najlepsi pracodawcy Jak praca zagranicą może pomóc w karierze Co zrobić przed przeprowadzką zagranicę Ten...

 • Mieszkańcy najbogatszych państw świata boją się już prawie wszystkiego

  Ludzie z najbogatszych gospodarek świata są niespokojni i pełni obaw o przyszłość. Boją się niemal o wszystko - o pieniądze, wysokie podatki, opiekę zdrowotną i emerytury. Nie wierzą też, że ich rządy zrobią cokolwiek, aby te obawy rozwiać - wynika z najnowszego badania OECD.

 • W norweskim raju praca wciąż czeka na Polaków

  Nie od dziś wiadomo, że Norwegia uchodzi za jeden z najbogatszych krajów, jeśli nie świata, to z pewnością Europy. Perspektywa dobrych zarobków, a do tego pięknych widoków i niezbyt duża odległość od Polski przyciąga tu wciąż mnóstwo ludzi, którzy liczą na lepsze życie.

 • Pekin nokautuje listę miliarderów

  Pekin odebrał Nowemu Jorkowi tytuł "światowej stolicy miliarderów". Liczba najbogatszych mieszkańców Pekinu wzrosła o 32 w porównaniu z poprzednim rokiem.

 • ..., a nawet w branży filmowej. Prowadzi działalność w ponad 60 krajach świata i zatrudnia blisko 70 tys. pracowników. Dla porównania, majątek nieżyjącego już najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, wyceniono(...) odziedziczył po swoim ojcu udziały w Sainsbury's, brytyjskiej sieci hipermarketów. Jego majątek, zgodnie z danymi Forbesa wynosi 830 mln euro. Z kolei majątek pięćdziesiątego najbogatszego Polaka wynosi dla...

 • Nobel - To"najbogatszy wagabunda Europy"

  Fundator Nagrody Nobla - inżynier i wynalazca Alfred Nobel to postać nietuzinkowa.Alfred Nobel umarł w 1896 r. pozostawiając po sobie jeden ze sławniejszych spadków świata.

 • Majątki Polaków i Chińczyków - porównanie

  ...interesujące są dynamicznie pomnażane majątki chińskich przedsiębiorców. Chiny, zaliczane niegdyś do krajów trzeciego świata, dziś są tygrysem azjatyckim, pierwszym światowym eksporterem, a drugim importerem. Tamtejsze społeczeństwo nie jest już oddzielone od świata Murem Chińskim - staje naprzeciw wyzwań globalizacji. Ekonomiczne reformy Deng Xiao Penga wykreowały nową generację przedsiębiorców...

 • Wizja świata według juana

  Zgoda na tworzenie pod auspicjami Chin Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych to porażka Stanów Zjednoczonych. Współpraca czy konkurencja? Chiny jako nowe mocarstwo czy jako silny, ale odpowiedzialny partner innych państw?

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...siódme najbogatsze państwo świata. Ponadto według badania Great Place to Work to właśnie w Danii znajduje się 21 najlepszych miejsc do pracy. Duński jest nieco mniej opłacalny niż szwedzki, ale wciąż(...) Fragile States Index - już po raz czwarty okazała się najstabilniejszym państwem świata. Specjalista znający języki fiński może w Polsce zarobić nawet 7,5 tys. zł. Kraje leżące na północy Europy przodują...

 • 82 proc. majątku wygenerowanego w 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych

  82 proc. majątku wygenerowanego w 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych ludzi, podczas gdy najbiedniejsza połowa ludzkości nic nie otrzymała - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.