• Informacje na temat:

  najbogatsze kraje swiata 2012

Artykuły na temat: najbogatsze kraje swiata 2012
 • Rynek pracy w Kanadzie

  ...krajem świata. Dystans z Vancouver (wybrzeże Pacyfiku) do Halifax (wybrzeże Atlantyku) to ponad 6000 km (dla porównania odległość z Warszawy do Casablanki w Maroku to około 3000 km). Kraj ten zamieszkuje tylko 34,5 miliona ludzi (dane z 2012 roku), co czyni Kanadę jednym z najsłabiej zaludnionych krajów na świecie (3,5 osoby na km kw.). Najgęściej zaludniony obszar to tzw. Korytarz Québec-Windsor...

 • Polska w czołówce unikania płacenia podatków

  Polska znalazła się w czołówce krajów, z których nielegalnie eksportuje się najwięcej kapitału. Według raportu Global Financial Integrity nasz kraj znalazł się w gronie 20 państw świata, z których w latach 2002-2011 "wyeksportowano" w nielegalny sposób najwięcej kapitału.

 • Jan Kulczyk nie żyje. Kto zostanie jego następcą?

  29 lipca br. zmarł Jan Kulczyk. Przedsiębiorca, najbogatszy Polak, którego majątek wyceniany jest na przeszło 15 miliardów złotych. Czy "imperium Kulczyka" przetrwa? Kto będzie zarządzać wielomiliardowym, międzynarodowym holdingiem po śmierci jego twórcy?

 • Gaz łupkowy: Polska ma niewielką szansę, by powielić model amerykański?

  W 2013 r. Stany Zjednoczone produkowały dziennie 7,5 mln baryłek ropy, o 2,5 mln więcej niż kilka lat wcześniej. Stało się to na skutek energetycznej rewolucji, która dokonała się w tym kraju po odkryciu i eksploatacji dużych złóż gazu łupkowego. Czy inne kraje, w tym Polska, mogą podążyć tą samą drogą i odnieść równie spektakularny sukces? Jak twierdzi Gregory Zuckerman, autor książki "Frakersi

 • Firmy z obcym kapitałem rządzą polską gospodarką?

  Rośnie liczba zagranicznych firm zakładanych w Polsce. Zgodnie z raportem Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, w pierwszych trzech kwartałach 2014 r. w naszym kraju zarejestrowano w KRS 2821 spółek z udziałem kapitału zagranicznego.

 • Nadciąga faktor Chin

  Chiny budują Nowy Jedwabny Szlak, gigantyczny korytarz gospodarczy łączący Azję z Europą. Forpocztą tej inicjatywy w Polsce jest Bank of China, który dla polskich przedsiębiorców może oznaczać tylko jedno - potężne wsparcie finansowe.

 • Grecy to darmozjady? Ateny są same sobie winne? Największe mity na temat greckiej katastrofy

  Dyskutując o Grecji, powtarzamy przesądy i domniemania, jakby to były prawdy objawione. A to nic innego jak mity.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Emerytalna bieda nie tylko w Polsce

  Być może wielu z nas ma już dość straszenia niskimi emeryturami i pouczania, że trzeba więcej oszczędzać, traktując te argumenty jako typowo polskie narzekanie. Ale problem, wbrew pozorom, nie jest obcy starszym ludziom nawet z najbogatszych państw świata. I nie jest to wcale pocieszające. Większość systemów emerytalnych jest nieefektywna, a jednocześnie zbyt kosztowna.