• Informacje na temat:

  najbogatsze kraje swiata 2014

Artykuły na temat: najbogatsze kraje swiata 2014
 • Majątki Polaków i Chińczyków - porównanie

  W 2014 roku przeciętny majątek najzamożniejszych Polaków wyniósł 288 mln dolarów. Dla porównania najbogatsi Chińczycy średnio posiadali dobra o wartości 4228 mln dolarów. Oznacza to, że bogactwo najzamożniejszej grupy obywateli Chin jest 14,5 raza większe niż Polaków.

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...dwudzieste drugie). Kraje te (z Finlandią na czele) należą do najbardziej konkurencyjnych państw świata. Według raportu konkurencyjności 2013-2014 Światowego Forum Ekonomicznego Finlandia zajmuje w tym(...)). Po Niemczech kraje skandynawskie są drugim najważniejszym kierunkiem sprzedaży dla polskich przedsiębiorstw (7,4 proc. udziału w polskim eksporcie). Do Finlandii wysyłamy wyroby przemysłu...

 • Jan Kulczyk nie żyje. Kto zostanie jego następcą?

  29 lipca br. zmarł Jan Kulczyk. Przedsiębiorca, najbogatszy Polak, którego majątek wyceniany jest na przeszło 15 miliardów złotych. Czy "imperium Kulczyka" przetrwa? Kto będzie zarządzać wielomiliardowym, międzynarodowym holdingiem po śmierci jego twórcy?

 • ...w niemieckim sektorze wytwórczym dwa miejsca pracy. W latach 1994-2014 ubyło w ten sposób ok. 275 tys. etatów. Tyle że owe straty były i są w pełni kompensowane przez zyski w postaci tworzenia miejsc pracy(...) innowacyjne, wymagające wysokich kwalifikacji (elektroniczną, farmaceutyczną). Autorzy dokumentu dostrzegają możliwe "migracje" między grupami przemysłu: kraje mogą awansować na drabinie konkurencji...

 • Kopacz: Pół miliona miejsc pracy dzięki funduszom UE

  Dzięki zakończonym sukcesem negocjacjom Polska zdobyła największe fundusze spośród krajów Unii - powiedziała w czwartek szefowa rządu Ewa Kopacz. Dodała, że środki UE mają pozwolić Polsce na kolejny skok cywilizacyjny.

 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  ... i tak niektóre kraje eksperymentują z jego wprowadzeniem. Nigdzie jednak nie został on wprowadzony w takim zakresie, aby spełniał wszystkie opisane wyżej założenia. Zwykle ma on charakter pilotażowy(...) dochodów mieszkańców. Dodatkowo, ze względu na jej powiązanie z zyskiem, jej wysokość jest zmienna. W latach 1982-2014 mieściła się ona w przedziale od 331 do 2069 USD rocznie. Kolejnym przykładem...

 • Nie tylko luka w VAT. Oto poczet dziur polskich

  Polska to kraj luk. I nie chodzi o ubytki w nawierzchniach dróg, od których zaczęliśmy się już odzwyczajać, lecz o całe obszary życia gospodarczego i społecznego, gdzie minusów jest więcej niż plusów. Zdaniem ekspertów, zagrażają one rozwojowi kraju.

 • W Polsce szybko rośnie grupa zamożnych gospodarstw domowych

  W ciągu najbliższych pięciu lat prawie potroi się liczba majętnych Polaków. Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów z perspektywą najwyższego wzrostu liczby gospodarstw domowych, których majątek wyceniany jest na minimum 400 tysięcy złotych. Dziś jest ich 717 tysięcy, w 2020 roku będzie ponad 2 miliony - wynika opracowanego na zlecenie banku Citi Handlowy raportu Economist Intelligence Unit.

 • Firmy z obcym kapitałem rządzą polską gospodarką?

  Rośnie liczba zagranicznych firm zakładanych w Polsce. Zgodnie z raportem Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, w pierwszych trzech kwartałach 2014 r. w naszym kraju zarejestrowano w KRS 2821 spółek z udziałem kapitału zagranicznego.