• Informacje na temat:

  najbogatsze kraje swiata polska

Artykuły na temat: najbogatsze kraje swiata polska
 • Imigrant u bram Europy: Czy wpłynie to negatywnie na polski rynek pracy?

  Polska miała przyjąć 2 tys. imigrantów. Okazało się jednak, że będzie to jednak prawie 12 tys. Mało tego - chętnych na przekroczenie granic, w opinii wielu ekspertów, może być coraz więcej. Trudno przewidzieć, czy za rok bądź dwa nie staniemy ponownie przed tymi samymi problemami.

 • Mieszkańcy najbogatszych państw świata boją się już prawie wszystkiego

  Ludzie z najbogatszych gospodarek świata są niespokojni i pełni obaw o przyszłość. Boją się niemal o wszystko - o pieniądze, wysokie podatki, opiekę zdrowotną i emerytury. Nie wierzą też, że ich rządy zrobią cokolwiek, aby te obawy rozwiać - wynika z najnowszego badania OECD.

 • W norweskim raju praca wciąż czeka na Polaków

  Nie od dziś wiadomo, że Norwegia uchodzi za jeden z najbogatszych krajów, jeśli nie świata, to z pewnością Europy. Perspektywa dobrych zarobków, a do tego pięknych widoków i niezbyt duża odległość od Polski przyciąga tu wciąż mnóstwo ludzi, którzy liczą na lepsze życie.

 • Rodzeństwo Kulczyków najbogatsze w Polsce. Ich kapitał tkwi w piwie

  Znacznie ponad połowa piętnastomiliardowego majątku najbogatszych dziś Polaków - Sebastiana i Dominiki - to akcje jednej tylko firmy, piwowarskiego koncernu SABMiller. Nie da się ukryć, że to firma fenomen.

 • Brytanii. Najbogatsi Brytyjczycy dysponowali majątkiem o przeciętnej wysokości 2,5 mld euro, a Polacy o wysokości 500 mln euro. Brytyjska mediana majątków wyniosła natomiast 1,7 mld euro, a polska 200(...), a nawet w branży filmowej. Prowadzi działalność w ponad 60 krajach świata i zatrudnia blisko 70 tys. pracowników. Dla porównania, majątek nieżyjącego już najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, wyceniono...

 • Wizja świata według juana

  Zgoda na tworzenie pod auspicjami Chin Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych to porażka Stanów Zjednoczonych. Współpraca czy konkurencja? Chiny jako nowe mocarstwo czy jako silny, ale odpowiedzialny partner innych państw?

 • Majątki Polaków i Chińczyków - porównanie

  W 2014 roku przeciętny majątek najzamożniejszych Polaków wyniósł 288 mln dolarów. Dla porównania najbogatsi Chińczycy średnio posiadali dobra o wartości 4228 mln dolarów. Oznacza to, że bogactwo najzamożniejszej grupy obywateli Chin jest 14,5 raza większe niż Polaków.

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...). Po Niemczech kraje skandynawskie są drugim najważniejszym kierunkiem sprzedaży dla polskich przedsiębiorstw (7,4 proc. udziału w polskim eksporcie). Do Finlandii wysyłamy wyroby przemysłu(...) dekadzie prawie 9,5 mld euro, co czyni kraje skandynawskie piątym co do wielkości inwestorem zagranicznym w Polsce. Kraje skandynawskie łączą w sobie cechy szczodrych i transparentnie zarządzanych...

 • Polska w czołówce unikania płacenia podatków

  Polska znalazła się w czołówce krajów, z których nielegalnie eksportuje się najwięcej kapitału. Według raportu Global Financial Integrity nasz kraj znalazł się w gronie 20 państw świata, z których w latach 2002-2011 "wyeksportowano" w nielegalny sposób najwięcej kapitału.