• Informacje na temat:

  najbogatsze państwa unii europejskiej

Artykuły na temat: najbogatsze państwa unii europejskiej
 • Polacy przez granicę do pracy. Już nie tylko Niemcy

  Bezrobocie w Czechach jest najniższe w całej Unii Europejskiej, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyższe niż w Polsce. To sygnał, że tamtejszy rynek pracy może być atrakcyjny również dla naszych obywateli - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

 • OPZZ: Rząd powinien podwyższać podatki najbogatszym

  Zdaniem ekspertów z OPZZ, Polska powinna zwiększyć dochody budżetu państwa kosztem ludzi najbogatszych. Dlatego proponujemy wyższą stawkę podatku PIT dla najbogatszych i dla przedsiębiorców płacących niski CIT.

 • Sojusz przeciw Polsce, transport za burtą

  Transport i Logistyka Polska. - Państwa starej Unii zwierają szyki i pod płaszczykiem ochrony interesów pracowniczych będą dążyć do wprowadzenia rozwiązań, które są dyskryminujące dla firm z naszego regionu(...) zainteresowanych stron - mówi Buczek. - Polscy przewoźnicy zawsze stali na stanowisku, że na rynku Unii Europejskiej muszą obowiązywać uczciwe, przejrzyste i wspólne dla wszystkich zasady gry. Przypisywanie...

 • Polska gospodarka rośnie, ale daleko nam do najbogatszych krajów UE

  Polska na tle innych europejskich gospodarek nie wypada najgorzej. Prawie co trzeci mieszkaniec naszego kraju twierdzi, że sytuacja gospodarcza jest dobra.

 • Rynek pracy w Niemczech i Austrii - co trzeba wiedzieć

  Siedem lat po przystąpieniu Polski do Unii będziemy mogli legalnie pracować w Niemczech i Austrii. Dowiedz się, jakie tam są zarobki.

 • Podczas szczytu Unii Europejskiego w Brukseli liderzy 28 państw doszli do porozumienia w kwestii kryzysu migracyjnego nękającego najbogatsze kraje Starego Kontynentu. Informacje te zostały potwierdzone przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Taki obrót spraw zdecydowanie sprzyja wspólnej walucie, gdyż ogranicza ryzyko nowych wyborów w Niemczech. Polska waluta naturalnie korzysta

 • Spychają pracownika na margines

  Nie ma powodu, by zakładać, że ZUS zbankrutuje, chyba że zbankrutuje Rzeczpospolita. Zresztą w sensie prawnym jest to niemożliwe, bo ZUS ma gwarancje skarbu państwa. Z profesorem ekonomii Ryszardem Bugajem rozmawia Krzysztof Świątek.

 • Litwa, Łotwa i Estonia dołączają do państw Wyszehradu oraz Chorwacji, Rumunii i Słowenii, domagając się wyższych składek do przyszłego wieloletniego budżetu UE. Z najbogatszych krajów UE słychać nieoficjalne głosy o potrzebie zmniejszenia wspólnej kasy.

 • Emigracja zarobkowa, czyli poszukiwanie dobrobytu

  ...mln euro, a z samych krajów Unii Europejskiej przeszło 3,2 mln euro. Z kolei państwa przyjmujące imigrantów zyskują stosunkowo tanią siłę roboczą, która pozwala im zachowywać konkurencyjność na(...)Europa Zachodnia jest dziś wielkim importerem siły roboczej. Po akcesji do Unii Europejskiej pobiera ją w dużej mierze z Europy Centralnej. I choć na razie jest to relacja, na której korzystają...

 • 2500 franków miesięcznie dla każdego. Bezwarunkowo. Stworzą raj na ziemi?

  stopnia (w zasadzie to tylko najbogatsze kraje), że nieśmiało wysuwane są pomysły, abyśmy my sami, jako ludzie stworzyli sobie raj, a przynajmniej jego namiastkę.