• Informacje na temat:

  najbogatsze województwa w polsce

Artykuły na temat: najbogatsze województwa w polsce
 • Najlepiej i najgorzej zarabiający w jednym miejscu. Nierówności dochodowe w Polsce

  ..., ekonomista z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, zwraca uwagę na kontrasty, jakie są między zamożną Warszawą a resztą województwa. To w Warszawie rozlicza podatki najwięcej milionerów w Polsce (około jednej(...), ekonomista z UW - to efekt kontrastów między zamożną Warszawą a resztą województwa. W stolicy rozlicza podatki najwięcej milionerów (około jednej czwartej z ponad 20 tys. osób). Na drugim biegunie mamy...

 • Ranking. Najbiedniejsze i najbogatsze gminy

  Kleszczów w Łódzkiem ponownie najbogatszą gminą w Polsce, Warszawa - najbogatszym miastem na prawach powiatu - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2017 r.

 • ​Ponad połowa Polaków zadowolona ze swoich dochodów

  55 proc. Polaków jest zadowolonych ze swoich dochodów, a sytuacja 7 proc. z nich jest na tyle dobra, że mogą pozwolić sobie na wszystko - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

 • Chcą podzielić województwo. Co z Kolejami Mazowieckimi?

  Czy podział województwa mazowieckiego, zapowiedziany przez marszałka sejmu da samorządowi więcej środków unijnych? I czy nie zaszkodzi przy okazji spółce Koleje Mazowieckie? Zdania ekspertów są podzielone.

 • Emigrant coraz bogatszy, a gastarbeiter hojny

  ...w najbogatszych województwach. Sprzyja to więc emigracji, która powoduje, że Polska się wyludnia. 8,4 mld zł w pierwszej połowie 2012 roku emigranci przysłali do Polski 2,5 mld zł wysłali do kraju(...), że będzie to proceder na krótką metę - ci emigranci, którym skonfiskuje się ciężko wypracowane pieniądze, gdy zabiorą krewnych za granicę do kraju nie wyślą już ani centa. Polsce właśnie ubyło 237

 • Ranking najbogatszych i najbiedniejszych gmin. Ogromne różnice w dochodach

  Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie blisko 32 tys. zł na jednego mieszkańca Kleszczów w woj. łódzkim pozostaje najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • Prym wiodą regiony z dużymi miastami, jak Mazowsze. Tu milionerów mamy najwięcej, w ubiegłym roku było ich 4278. Sporo jest ich też w Wielkopolsce, bo 1692. Jednak relatywnie najszybciej bogacą się(...) podatnicy, wyniósł prawie 11 mld zł i był o 17 proc. większy niż rok wcześniej. Deklarację taką złożyło 208 tys. podatników. Największa grupa rozliczała się w urzędach województwa wielkopolskiego (ponad 28

 • Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić 1,5 mln zł z konta bankowego jednego z najbogatszych Polaków - dowiedziała się w poniedziałek PAP w CBŚP.

 • Szansa dla tych po czterdziestce lub pięćdziesiątce

  ...w oko" z rekruterem. Część osób w pierwszej kolejności stawia więc na pośredników ze swojego lub sąsiedniego województwa. Przed złożeniem dokumentów aplikacyjnych warto poszukać opinii na temat...

 • Dochody gmin w Polsce od 2,8 tys. zł do 48 tys. zł na mieszkańca

  Najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł - wynika danych GUS za 2016. Swoje bogactwo Kleszczów zawdzięcza podatkom z kopalni i elektrowni Bełchatów, zlokalizowanych na jej terenie.