• Informacje na temat:

  najbogatszy człowiek polski

Artykuły na temat: najbogatszy człowiek polski
 • Majątki Polaków i najbogatszych ludzi na świecie - porównanie

  Ranking najbogatszych ludzi świata przygotowywany przez magazyn Forbes od lat wzbudza duże zainteresowanie. Jednak nie jest dla nikogo zaskoczeniem fakt, że liderem zestawienia w dalszym ciągu pozostaje Bill Gates, który po czteroletniej nieobecności wrócił na szczyt listy.

 • Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych

  Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie bezapelacyjnie rządzi Bill Gates. 60-letni amerykański gigant branży informatycznej zarobił w ubiegłym roku 75 miliardów dolarów. Pozostałe miejsca na podium zajęli - według magazynu "Forbes" - Amancio Ortega oraz Warren Buffet.

 • Jak płacą najbogatsi inwestorzy z GPW?

  ...) Piątym najbogatszym inwestorem GPW jest 32-letni Tomasz Domogała, który przemysłowy biznes przejął po ojcu. Od ich wspólnych inicjałów pochodzi też nazwa grupy przez którą kontrolują giełdowe spółki(...) zarządzanej spółki. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI - Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2018 Konrad Akowacz Bibliografia Raport Płacowy Sedlak & Sedlak "Wynagrodzenia członków...

 • OPZZ: Rząd powinien podwyższać podatki najbogatszym

  Zdaniem ekspertów z OPZZ, Polska powinna zwiększyć dochody budżetu państwa kosztem ludzi najbogatszych. Dlatego proponujemy wyższą stawkę podatku PIT dla najbogatszych i dla przedsiębiorców płacących niski CIT.

 • Polska ma tylko 50 tys. ludzi bogatych!

  Polaków pozwala też przypuszczać, że możliwy jest delikatny spadek tempa wzrostu przeciętnego miesięcznego dochodu osób najbogatszych. Osoby, które będą dołączały do grona bogatych i zamożnych(...) tempa wzrostu liczebności osób zamożnych i bogatych. Najwięcej bogatych i zamożnych mieszka w woj: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim.

 • Raport: Światowe bogactwo w rękach garstki ludzi

  Z raportu Boston Consulting Group wynika, że globalne bogactwo nadal koncentruje się w rękach garstki najbogatszych. Majątki rosną teraz coraz szybciej w Azji, która wyprzedziła Europę.

 • Zarobki w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych

  W czasach głębokiego PRL-u wyjazd do Stanów Zjednoczonych był marzeniem wielu Polaków. Ameryka, na tle polskiego socjalizmu jawiła się jako prawdziwe eldorado, a perspektywa zarabiania w dolarach była szczytem marzeń. Od tamtych czasów sporo się jednak zmieniło. Warto więc przeanalizować, jakie zmiany zachodziły w wynagrodzeniach w obu krajach w ostatnich latach. Niniejszy artykuł stanowi próbę...

 • Jakie nieruchomości kupują najbogatsi ludzie na świecie?

  Sotheby's International Realty, globalny gracz na rynku nieruchomości luksusowych, podsumował wyniki sprzedaży za 2014 - rok ten okazał się rekordowy pod kątem wzrostów. Na samym rynku amerykańskim sieć osiągnęła wynik sprzedaży na poziomie 70 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do 2013 r.

 • Coraz więcej bogaczy w Polsce

  ...w całej Europie jest ok. 10,2 mln osób, których roczne dochody przekraczają 1 mln USD. Oznacza to, że z Polski wywodzi się zaledwie 0,4 proc. z nich. Grupa najbogatszych jest liczniejsza nawet w krajach(...) 130,9 mld zł. Prognozy na 2016 r. zakładają jego wzrost do poziomu ok. 170 mld zł. Zmienia się również liczba najbogatszych konsumentów (HNWI - High Net Worth Individuals). Do grupy tej zaliczane są...

 • ABC podatku na solidarność dla najbogatszych

  Resort rodziny szacuje koszty spełnienia postulatów rodziców niepełnosprawnych dzieci, a resort finansów zastanawia się, na co stać budżet.