• Informacje na temat:

  najdłuższy most w polsce

Artykuły na temat: najdłuższy most w polsce
 • W ciągu Zakopianki powstanie najdłuższy w Polsce tunel

  W ciągu popularnej Zakopianki, na jej górskim odcinku Lubień-Rabka, powstanie najdłuższy w Polsce, ponaddwukilometrowy tunel. Szacunkowy koszt jego budowy to ponad 1,3 mld zł - poinformowała PAP Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA.

 • Wyścig na kilometry, czyli wielkie drążenie pod Polską

  Mamy boom na budowanie tuneli. Czy to fanaberia, czy nadrabianie zaległości infrastrukturalnych?

 • Polska i Izrael będą rozwijać wspólnie start-upy

  Po piętnaście start-upów z każdej ze stron, zaangażowanie dużych firm i korporacji, a także wsparcie takich instytucji jak Bank Gospodarstwa Krajowego, Start-Up Nation Central i CREATORS IDEAtion Lab. Tak w zarysie rysuje się nowy pilotażowy polsko-izraelski program, który na celu ma znalezienie młodych innowacyjnych firm, ich dynamiczny rozwój, a w efekcie wdrożenie technologii i globalną ekspansję.

 • 20 firm zainteresowanych budową górskiego odcinka zakopianki

  20 firm i konsorcjów jest zainteresowanych budową trzeciego górskiego odcinka drogi ekspresowej S7 Naprawa - Skomielna Biała (Małopolskie) wraz z ponad 2-kilometrowym tunelem. Zdaniem drogowców jest to najtrudniejsze zadanie, spośród trzech, na które ogłoszono przetargi.

 • Budowa najdłuższego tunelu w Polsce ruszy w tym roku

  Za kilkanaście tygodni ogłoszony zostanie przetarg na budowę najdłuższego tunelu drogowego w Polsce.

 • Już dziś pomyśl o własnym M dla dziecka

  Działka, mieszkanie a może prawo do jego zakupu po określonej cenie? Na takich i innych inwestycjach w nieruchomości można było zarobić w ostatnich pięciu latach nawet ponad 100 proc. W najbliższych latach na takie zyski nie ma co liczyć, ale nieruchomości powinny być elementem portfela inwestycyjnego.

 • Żelazne wyprawy po Szwajcarii

  Jeśli wsiąść do pociągu nie byle jakiego, to tylko w Szwajcarii. Jeżdżą jak w zegarku (szwajcarskim) w niezwykłe zakątki kraju, a bajeczne, alpejskie krajobrazy ogląda się przez szklany sufit, podróżując na jeden bilet.