• Informacje na temat:

  najdłuzszy tunel kolejowy

Artykuły na temat: najdłuzszy tunel kolejowy
 • Szwajcaria: W październiku ruszają testy najdłuższego na świecie tunelu kolejowego

  Zakończyła się budowa drążonego w skałach Alp Szwajcarskich tunelu kolejowego, który znacząco skróci czas podróży między ważniejszymi miastami Szwajcarii, ale też w ruchu międzynarodowym. W przyszłym miesiącu rozpoczną się testy, a w czerwcu roku 2016 tunel zostanie oddany do eksploatacji.

 • Wyścig na kilometry, czyli wielkie drążenie pod Polską

  Mamy boom na budowanie tuneli. Czy to fanaberia, czy nadrabianie zaległości infrastrukturalnych?

 • Powstaje tunel pod Srebrną Górą!

  Trwa budowa tunelu Silberberg (Silberberg Tunnel, tunel pod Srebrną Górą), koło Grossbreitenbach na nowej trasie kolejowej dużych prędkości Norymberga - Erfurt (Niemcy). Tunel ma 7391 m i jest drugim najdłuższym na odcinku Ebensfeld-Erfurt. Wyprzedza go Blessberg Tunnel (8314 m).

 • Gotthard-Basistunnel szwajcarskim "projektem budowlanym stulecia"

  Na głównym dworcu kolejowym w Zurychu, w otoczeniu mnóstwa kamer telewizyjnych i fotografów, szczęśliwi posiadacze biletów wsiedli do pierwszego, planowego pociągu pasażerskiego, jadącego przez Gotthard-Basistunnel. Tunel ma długość 57 kilometrów, przecina Masyw świętego Gotarda i skraca czas podróży z Zurychu do Lugano o około 30 minut.

 • Stadler pracuje nad pierwszym na świecie niskopodłogowym pociągiem wysokich prędkości. Będzie jeździć między Frankfurtem a Mediolanem

  Stadler Group zbuduje pierwszy niskopodłogowy pociąg wysokich prędkości na świecie. Model EC250 będzie mógł się poruszać z prędkością do 250 km/h i połączy Frankfurt nad Menem z Mediolanem. W sumie szwajcarska grupa w ramach kontraktu z narodowym przewoźnikiem SBB dostarczy 29 modeli pojazdu. Pierwsi pasażerowie pojadą nowym pociągiem w 2019 roku.

 • GDDKiA: Budowa tunelu w ciągu zakopianki niezagrożona w związku z sytuacją Astaldi

  - Budowa dwukilometrowego tunelu pod górą Mały Luboń w ciągu zakopianki nie jest zagrożona, a wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem - zapewniła rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut. Budowę tunelu realizuje włoska firma Astaldi, która ma problemy finansowe.

 • Kolejowy tunel pod Zatoką Fińską

  Marzenia Finów o bezpośrednim i szybkim połączeniu z kontynentem europejskim mogą wkrótce się spełnić. Finlandia i Estonia rozpoczęły bowiem kolejny etap prac nad projektem podmorskiego tunelu kolejowego pod Zatoką Fińską. Prace studyjne nad koncepcją zwaną Talsinkifix , czyli połączenie Tallin - Helsinki, trwają od 2008 r. Teraz rozpoczęto opracowanie studium wykonalności.

 • Austria i Włochy wybudują tunel

  Porozumienie o współpracy przy budowie tunelu pod przełęczą Brenner podpisali w Wiedniu ministrowie transportu Austrii i Włoch. Alpejski tunel o długości 63 km, który będzie najdłuższym tunelem na świecie, powinien zostać otwarty w 2022 roku.

 • Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" zakończyło w poniedziałek operację przeciągnięcia pod dnem Wisły w miejscowości Winduga pod Włocławkiem rurociągu paliwowego o długości 1,2 km. Odcinek ten zastąpi główną nitkę podziemnej magistrali relacji Płock - Nowa Wieś Wielka, która uległa awarii w grudniu 2007 r.

 • Żelazne wyprawy po Szwajcarii

  Jeśli wsiąść do pociągu nie byle jakiego, to tylko w Szwajcarii. Jeżdżą jak w zegarku (szwajcarskim) w niezwykłe zakątki kraju, a bajeczne, alpejskie krajobrazy ogląda się przez szklany sufit, podróżując na jeden bilet.