• Informacje na temat:

  najdroższa rzecz na świecie

Artykuły na temat: najdroższa rzecz na świecie
 • Powerball: Co można za to kupić?

  Emocje w Stanach Zjednoczonych sięgają zenitu. Do wygrania w loterii Powerball jest 1,5 mld dolarów. Losowanie już dzisiaj w nocy, o 23 czasu lokalnego (czwartek, 5 rano czasu polskiego). Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, w kolejkach do kas ustawiają się w Stanach liczni Polacy mieszkający np. w Chicago. Rekordowa kwota kumulacji spowodowała ogromne zainteresowanie loterią. Wygrana pozwoli szczęśliwcowi na wygodne i beztroskie życie rentiera.

 • Koszmar klientów aptek: Unia podniesie ceny leków w Polsce. Mają być identyczne w całej Europie

  Koszmar klientów aptek: droższe medykamenty. O ile? Nawet o kilkaset procent. Medykamenty w identycznej cenie w całej Europie? Tego chcą europarlamentarzyści. Dla polskich firm farmaceutycznych, które coraz częściej żyją z eksportu, taka regulacja oznaczałaby jednak ogromne problemy.

 • Polskie ciężarówki i pociągi jeżdżą. Tylko nie wiadomo dokąd

  Nie sprawdzają się - z małymi wyjątkami - założenia Strategii Rozwoju Transportu (SRT), czyli wieloletniego programu rozwoju transportu do 2020 r. Czy kolejny strategiczny dokument, który ma powstać w tym roku, postawi właściwe drogowskazy na drodze?

 • Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się, kiedy internauci dostaną możliwość łatwego sprzedawania swoich treści bez pośrednictwa YouTube'a czy Facebooka. Możliwe, że nastąpi to tej jesieni. I to za sprawą polskiej firmy.

 • Globalny boom na ziemię rolną

  "Chcesz być bogaty, inwestuj w ziemię rolną" - stwierdził ostatnio Jim Rogers, legendarny inwestor i współpracownik Warrena Buffeta.

 • Brak inwestorów z USA nie uchronił rynków akcji przed przeceną, która przybrała spore rozmiary wczoraj w Europie, a dziś na rynkach azjatyckich. Silnie drożeje ropa, ECB sygnalizuje podwyżki stóp, a Japonia traci rating.

 • Koniec rzymskich wakacji

  Rentowność 10-letnich włoskich obligacji przekroczyła w ubiegłym tygodniu granicę 7 proc. Gdy podobnie było w przypadku Irlandii, Portugalii i Grecji do akcji przystępowała strefa euro, uruchamiając fundusze ratunkowe. Tym razem tak się nie stało, problemem Włoch nie jest bowiem brak płynności, ale wiarygodności.

 • Żbik, Thorgal, Tytus i inni - powrót do lat dzieciństwa i młodości

  Zbieranie tych specyficznych dzieł sztuki może być i intelektualną przygodą, i nauką historii, a w dodatku przynieść satysfakcję finansową.

 • RPP podjęła decyzję ws. stóp procentowych

  Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w komunikacie.