• Informacje na temat:

  najdroższa rzecz na świecie

Artykuły na temat: najdroższa rzecz na świecie
 • "Poaching" po polsku, czyli zmagania tuzów IT

  w konkurencyjnym świecie (np. w drapieżnej Ameryce), ale w przypadku polskich realiów warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

 • Powerball: Co można za to kupić?

  Emocje w Stanach Zjednoczonych sięgają zenitu. Do wygrania w loterii Powerball jest 1,5 mld dolarów. Losowanie już dzisiaj w nocy, o 23 czasu lokalnego (czwartek, 5 rano czasu polskiego). Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, w kolejkach do kas ustawiają się w Stanach liczni Polacy mieszkający np. w Chicago. Rekordowa kwota kumulacji spowodowała ogromne zainteresowanie loterią. Wygrana pozwoli szczęśliwcowi na wygodne i beztroskie życie rentiera.

 • Koszmar klientów aptek: Unia podniesie ceny leków w Polsce. Mają być identyczne w całej Europie

  Koszmar klientów aptek: droższe medykamenty. O ile? Nawet o kilkaset procent. Medykamenty w identycznej cenie w całej Europie? Tego chcą europarlamentarzyści. Dla polskich firm farmaceutycznych, które coraz częściej żyją z eksportu, taka regulacja oznaczałaby jednak ogromne problemy.

 • Polskie ciężarówki i pociągi jeżdżą. Tylko nie wiadomo dokąd

  Nie sprawdzają się - z małymi wyjątkami - założenia Strategii Rozwoju Transportu (SRT), czyli wieloletniego programu rozwoju transportu do 2020 r. Czy kolejny strategiczny dokument, który ma powstać w tym roku, postawi właściwe drogowskazy na drodze?

 • Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się, kiedy internauci dostaną możliwość łatwego sprzedawania swoich treści bez pośrednictwa YouTube'a czy Facebooka. Możliwe, że nastąpi to tej jesieni. I to za sprawą polskiej firmy.

 • Obywatelstwo ekonomiczne - szansa na rozwój czy zagrożenie?

  Obywatelstwo ekonomiczne, które w uproszczeniu można nazwać obywatelstwem za pieniądze, to według "The Economist" (27.09.2018 r. Genewa) wielki biznes i łatwe pieniądze dla małych krajów, ale też potencjalna szansa dla kryminalistów. Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra, pozbawiony władzy w wyniku zamachu stanu w 2006 r., zapytany o to, jak został obywatelem Montenegro odpowiedział "kupiłem wyspę". Wypowiedź tę można potraktować w kategorii żartu, ale w istocie nim nie jest. Obywatelstwo...

 • Soboń: To największa operacja uwłaszczeniowa w Polsce po 1989 roku

  Najpierw chcemy załatwić najważniejsze, czyli mieszkaniówkę. Jeśli chcemy zlikwidować użytkowanie wieczyste w całości, to musimy mieć gwarancję, że sposób odpłatności jest notyfikowany w Brukseli - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 • Globalny boom na ziemię rolną

  "Chcesz być bogaty, inwestuj w ziemię rolną" - stwierdził ostatnio Jim Rogers, legendarny inwestor i współpracownik Warrena Buffeta.

 • Brak inwestorów z USA nie uchronił rynków akcji przed przeceną, która przybrała spore rozmiary wczoraj w Europie, a dziś na rynkach azjatyckich. Silnie drożeje ropa, ECB sygnalizuje podwyżki stóp, a Japonia traci rating.