• Informacje na temat:

  najdroższe wina

Artykuły na temat: najdroższe wina
 • W czym mieszkanie jest podobne do wina?

  Im starsze, tym droższe. W tych kilku słowach mieści się główna zasada wyznawana zarówno przez osoby inwestujące w wino, jak i przez entuzjastów tego trunku. Czy podobna zasada obowiązuje na rynku nieruchomości?

 • Polacy coraz chętniej sięgają po wina z wyższej półki

  Import wina do Polski systematycznie rośnie. W ciągu zaledwie kilku lat jego wartość niemal się podwoiła. Wśród dostawców wina dominują Włochy - w 2018 roku wyeksportowali do Polski wina za blisko 65(...) stoi w miejscu, o tyle wina premium notują nawet 20-proc. wzrost sprzedaży.

 • Paryż, Nowy Jork - to tam jest najwięcej restauracji dla krezusów

  Blisko 2000 USD trzeba zapłacić w najdroższej restauracji na świecie za... obiad? Nie, to jest raczej doznanie kulinarne. Za amerykańskim wydaniem magazynu "Forbes" prezentujemy przegląd lokali, w których - aby zjeść - trzeba zostawić równowartość porządnego telewizora.

 • Indie: Szafran czeka na wodę

  Jak podają analitycy rynku przypraw najdroższej przyprawie na świecie - szafranowi grozi susza. Zbiorom złota Kaszmiru zagraża niedostatek wody.

 • W ciągu dekady whisky drożała o 500 proc.

  Najdroższe butelki warte są setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Kolekcjonerzy i koneserzy najbardziej cenią wiekowe egzemplarze z limitowanych serii, a szczególnie - niedziałających już gorzelni. O czym mowa? O whisky, która od lat zyskuje na popularności nie tylko wśród konsumentów, ale też inwestorów.

 • Liczba zamożnych i bogatych Polaków w 2016 roku przekroczy 1 milion. Najwięcej takich osób mieszka w woj. mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

 • Domy dla wybranych można znaleźć w całej Polsce

  Najbogatsi klienci często szukają gustownej i luksusowej rezydencji, miejsca gdzie będą mogli odpocząć po męczącej pracy, spędzić miło i atrakcyjne czas. Na rynku nie brakuje ofert domów, które oprócz standardowej kuchni, łazienki, sypialni i małego ogródka, posiadają dodatkowe pomieszczenie tj. basen, saunę, pokoje kąpielowe, sale kinowe (nawet w technologii 3D), siłownie czy małe sale bankietowe. Według danych z portalu otoDom.pl w ofercie jest ponad 5 tys. domów, które są wyposażone w...

 • Za 10 milionów złotych kupimy willę nad Gardą

  Hotel w Polsce, chalet w Alpach, winnica w Bordeaux lub wyspa w Szkocji - to przykłady nieruchomości, które można kupić za 10 mln złotych. Lion's Bank sprawdził jakich apartamentów czy rezydencji można stać się właścicielem dysponując 8-cyfrowym budżetem.

 • Podróbki zalewają Polskę. Unijni urzędnicy ostrzegają

  Co dziesiąty konsument świadomie kupuje fałszywki, bo oryginały uważa za zbyt drogie. Polskie firmy tracą na tym kilkanaście miliardów złotych rocznie, a budżet państwa ok. 2 mld zł.