• Informacje na temat:

  najdroższe wina na świecie

Artykuły na temat: najdroższe wina na świecie
 • Polacy coraz chętniej sięgają po wina z wyższej półki

  Import wina do Polski systematycznie rośnie. W ciągu zaledwie kilku lat jego wartość niemal się podwoiła. Wśród dostawców wina dominują Włochy - w 2018 roku wyeksportowali do Polski wina za blisko 65 mln euro.

 • Paryż, Nowy Jork - to tam jest najwięcej restauracji dla krezusów

  Blisko 2000 USD trzeba zapłacić w najdroższej restauracji na świecie za... obiad? Nie, to jest raczej doznanie kulinarne. Za amerykańskim wydaniem magazynu "Forbes" prezentujemy przegląd lokali, w których - aby zjeść - trzeba zostawić równowartość porządnego telewizora.

 • Indie: Szafran czeka na wodę

  Jak podają analitycy rynku przypraw najdroższej przyprawie na świecie - szafranowi grozi susza. Zbiorom złota Kaszmiru zagraża niedostatek wody.

 • Za 10 milionów złotych kupimy willę nad Gardą

  Hotel w Polsce, chalet w Alpach, winnica w Bordeaux lub wyspa w Szkocji - to przykłady nieruchomości, które można kupić za 10 mln złotych. Lion's Bank sprawdził jakich apartamentów czy rezydencji można stać się właścicielem dysponując 8-cyfrowym budżetem.

 • Polskie ciężarówki i pociągi jeżdżą. Tylko nie wiadomo dokąd

  Nie sprawdzają się - z małymi wyjątkami - założenia Strategii Rozwoju Transportu (SRT), czyli wieloletniego programu rozwoju transportu do 2020 r. Czy kolejny strategiczny dokument, który ma powstać w tym roku, postawi właściwe drogowskazy na drodze?

 • Własna winnica za kilka milionów euro

  Ponad 6 mln euro - tyle przeciętnie kosztuje winnica we Włoszech. Szczególnie drogie są one w Toskanii, gdzie często ceny przekraczają kilkanaście milionów euro - wynika z analizy Lion's House. Niemal 6 razy tańsze są posiadłości otoczone winoroślami w Australii. Niemniej jeśli ktoś marzy o zakupie działającej winnicy powinien się przygotować na wydatek rzędu kilku milionów euro.

 • Jak inwestować w wino?

  Według opinii specjalistów królestwem wina jest ciągle Francja. Z tego kraju pochodzą najdroższe wina na świecie. Analizując rynek wina nie można zapomnieć o takich potęgach winiarskich jak Włochy, Hiszpania, Portugalia, Austria czy Niemcy.

 • W winie jest prawda o... gospodarce

  Szlachetne wina mogą być miernikiem koniunktury gospodarczej a nawet dawać sygnały ostrzegawcze. Czyżby amatorzy tych trunków wiedzieli więcej o tym co dzieje się w realnej ekonomii?

 • Inwestycje: kobiety wino i śpiew

  Wino i diamenty mają ze sobą przynajmniej jedną cechę wspólną: mogą być świetną inwestycją. Ale potrzeba na to dużo, dużo pieniędzy.

 • Na co postawić w drugiej połowie roku?

  Akcje, obligacje, ropa, a może... wino. Indeksy londyńskiej giełdy wina wzrosły o 6 proc. od początku roku. Według prognoz do końca grudnia mogą zyskać kolejne 8 proc. Czy to dobry czas na inwestycje w bordoskie trunki?